Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amatőrcsillagászok, milyen...

Amatőrcsillagászok, milyen távcsővel rendelkeztek? Meg vagytok vele elégedve?

Figyelt kérdés
A párásodás ellen hogyan védekeztek, télen milyen gyakran vagytok az ég alatt vele? Használjátok természetmegfigyelésre is?
2011. okt. 21. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy gyári Orosz gyártmányú "Mizar"-om (TAL) van, és egy házi készítésű 300/1360 Newton rendszerű tükrös. Meg vagyok elégedve velük.
2011. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem Ultima 7x50-es tipus es teljesen megvagyok vele elegedve. Kitunoen nagyit, eles kepet, eles kepet mutat es meg konnyu is. Hat, mivel en tenyleg imadom a csillagaszatatot, eleg gyakran vagyok kint vele, amikor csak van ra lehetosegem, mindig kint virizsolok vele. Amugy en hasznalom arra is, tenyleg nagyon eles kepet mutat.:)
2011. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

7x50 es? Az nem binokulár? Am köszi a választ.

Első válaszoló. Ilyenkor, de főleg télen hogy oldod meg a párásodást? Állandóan kinn van a műszer? Nekem egy 90x900 refraktorom van, nemrégóta, a hétvégén nagyon lepárásodott mikor bevittem a házba, de kinn nem tudom még elzárni. Hajszárítózni nem akartam. Amúgy nagyon jó távcső ez is, de télre kellene valami jó tipp. Amúgy télen a mínuszokban is kinn szoktatok lenni? Még kb 20 észlelésen vagyok túl, és minden hasznos infót megköszönök.

2011. okt. 21. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Állandóan kint van igen, semmi gondom nincs a párásodással. Nem túl gyakran használom őket, csak ha ismerős jön és kíváncsi valamire. A nagyobbal kissé nehézkes a kitelepülés. Erkélyen vannak, így a déli, délnyugati égboltot tudom megfigyelni velük. Annakidején, amikor télen is rendszeresen észleltem, 1-1.5 órával előbb kitettem a műszert, ez mindig elég volt hogy teljes egészében áthűljön a rendszer. A kisebbet egyébként használtam arra is hogy a 1.5 kilométerre lévő rókavár életét megfigyeljem. Sajnos azóta a kilátás elzáró házak épültek még, így erről le kellett mondjak :(


Az első voltam...

2011. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, kint szoktam lenni télen is. Ilyenkor sokkal jobb eget szokott produkálni a természet, sok olyan éjjel van, ami nyáron csak kivételes esetekben. Sokkal nagyobb nagyításokat tudok alkalmazni, mert a légkör lényegesen nyugodtabb. A kicsivel ilyenkor nem ritkán vagyok 200X nagyítás felett, és még tökéletes a kép. A naggyal elérhető a 600X körüli nagyítás is ilyenkor...
2011. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, nekem egy 90/1250-es Makszutov Cassegrain távcsövem van.


Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Gyönyörű képe van, és általában meg szoktak lepődni a gyakorlottabb amatőrök is a minőségén.

Párásodás ellen vagy páramentesítővel (macera), vagy hajszárítóval (macera) lehet védekezni.


Nem használom természetfigyelésre, de alkalmas rá!

2011. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!