Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám a gyors portugál...

Hogy tudnám a gyors portugál beszédet megérteni és én is úgy beszélni?

Figyelt kérdés
Nézem a TV műsorokat portugálul (brazil) és semmit sem értek csak néhány szót. Pedig írásban simán tudok kommunikálni és tökéletesen értek.

2012. márc. 24. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
gyakorlás kérdése (ha egy portugálnak azt mondod a brazilok portugálul beszélnek kiakad)
2012. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Komolyan kiakadnak? :P Persze, tudom, hogy különbözik a két nyelv kiejtése meg minden, de az akkor is portugál! ;)
2012. márc. 24. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
neeeem,az sudaca. (kicsit rasszisták ilyen szempontból)
2012. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj az, hogy gyorsan beszélnek és nem tudom kivenni a szavakat. Igazából azt sem tudom, hogy melyik kiejtést "kezdjem el tanulni", az európait vagy a brazilt. Melyiket lenne célszerűbb?
2012. márc. 24. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem az európait. az olyan mintha oxfordi angolt tanulnál
2012. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Interneten nézed ? :)

ha igen,melyik oldalon?

2012. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Youtube-on nézem általában.
2012. márc. 31. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tudsz portugálul és nem érted a brazilokat megértem. Nehéz megszokni, a brazilok és a portugálok is sokszor csak néznek egymásra.


A dzsi, csi kiejtést gondolom nem kell magyaráznom, a szó eleji r az h.


A nyelvtanról: a bryzilban megszűnt a tegezés csak voce van e/3 igealakkal, megszűnt a jövő idő, tehát nem canatarei hanem vou cantar.

A spanyol hatásra folyamatos igeidő: estar+ gerundio, tehát está cantando és nem está a cantar.

Ami a legnehezebb, a személyes névmások részes és tárgy esetei az ige előtt vannak, és nem mögötte mint az európaiban, egy ismert példa:


BP: ai se eu te pego.

EP: ai se eu pego-te.

2012. ápr. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!