Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Volt valaha olyan ember aki a...

Volt valaha olyan ember aki a (nagyjából) semmiből jutott fel a csúcsra? (Itt a tanulásra gondolok) ha igen mondjatok el róla mindent!

Figyelt kérdés
Mert szarúl végeztem az általános sulit 3.5 körül és innen ellehet jutni pl.: egy jogi vagy orvosi vagy más nehéz egyetemre?
2009. júl. 20. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Simán! Akarat, erő, szorgalom kell hozzá!
2009. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Csak, ha megváltozik a hozzáállásod mindenhez, és a gondolkodásmódod, vagyis te magad.
2009. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Sosem késő, ezt ne feledd, még van 4 éved! Ha még belehúzol, nyáron is ismételsz, és amit nem tanultál meg megtanulod, akkor már tudsz mire "építeni". Aztán középiskolában pedig ha nagyon hajtasz, szorgalmas leszel, és nagy lesz a kitartásod, és persze akaratnak, és "képességednek" is meg kell lennie hozzá, akkor akár egy erős egyetemre is felvételt nyerhetsz, de persze ehhez a sikeres érettségi, és felvételi szükséges, az pedig csak úgy érheted el, amint már mondtam, hogy TANULSZ!

14/L

2009. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
62%

óóóh drágám.. 3,5? én ketes voltam! általánosban 6-tól ketteseim voltak, gimiben elsőben és másodikban is megbuktam évvégén matekból meg kémiából. persze pótvizsgán átmentem. csak 4.-ben siekrült 3-ra felhoznom magam.. az érettségim is 3-as lett mindenből.

most az ELTE-re járok... és jövőre ha minden jól megy felvesznek a corvinusra is...

rohadtul nem a jegyeken múlik az élet!

siekrülhet igen! tényleg attól függ, hogy milyen a hozzállásod! Kell egy cél.. nekem volt... annyira akartam, de annyira, hogy még tanulni is képes voltam érte! és sikerült!

amíg nem lesz egy célod, amit mindennél jobban akarsz, addig nem fog menni a tanulás. amúgy ne izgasd magad ha gimi elsőéveiben sem leszel jobb tnauló. 3,5 jó, csak a negyediket nyomd meg és az érettségire vágd ki a rezet!

most biztos a szüleid is meg a tnaárok is terrorizáltak az átlagod miatt de ne keseredj el!

legyenek céljaid és a kellő pillanatban tedd magad oda!

sok sikert!

2009. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Olyan nem, aki a "semmiből" jutott oda,

ugyanis az első lépést mindenkinek meg kell tennie,

amit követ a többi lépés.


De minden világcsúcs az első lépéssel kezdődik.

2009. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Én milliomos vagyok 6 osztállyal. Hogy hogyan? Nos ha elmondanám mindenki milliomos lenne, egy tanács: soha se add fel még akkor sem ha úgy érzed beledöglesz! :)
2009. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A cégem nagyfönöke kétkezü munkásként kezdte, ma már 400 embert és sok sok alvállakozót irányít. Egy kofferrel kezdte, és ö építette fel egyedül a cégét. Tavaly fél évre elmentek nyaralni, kikapcsolodni.

De ehhez szerencse és érzék kell. Most pl a gazdasági válság mikor elkezdödött, elkezdett felvásárolni picike álvállalkozókat, mindenki csak azt látta hogy mások tönkre mennek ö meg vásárol.

2009. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit írsz az lehetséges abszolút, ez nem nagy csoda, én szín 2-es tanuló voltam, aztán két db kitüntetéses eygetemi diplomát szereztem, szóval nem igazán van összefüggés.


De egyébként amit kérdezel, az leginkább a mesében lehetséges csak, ha most anyagiakra gondolunk. Tudod aki nem olyan körökből származik, annak esélye sincs, h bekerüljön az "elitbe". Szóval ez a másik ....

2009. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De itt igazából az a kérdésem, hogy volt-e valaki akinek ez sikerült, mert ezeket amiket mondtatok kb. tudom de azért köszi hogy írtatok!:)


Elkezdtem ismételni és nézem pl.: a matekot és vannak benne olyan dolgok mintha kínaiul lenne:S....

Menjek el magántanároz vagy mit tegyek?

2009. júl. 21. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok!

Ha annyira nem megy a matek, akkor érdemes még ameddig van idő, elmenni egy magántanárhoz, és vele átvenni mindent amit nem értesz, mert akkor még nehezebb lesz középiskolában, mert nincsenek alapok, akkor nincs mire "építeni". Szóval, én a magántanárt javasolnám :)

2009. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!