Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha nekem most mondjuk van...

Ha nekem most mondjuk van matekból egy 2-esem és egy 3-om, akkor ha ezentúl csak 4 -est és 5-öst szerzek, akkor lehetek félévben 4-es?

Figyelt kérdés

#matekjegy
2012. nov. 17. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Átlagszámítást tanultátok már ?
2012. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem minden tanárnál az átlagon múlik. Ha látják, hogy fejlődsz, akkor megadja sokuk a jobb jegyet. Nálunk ez volt jellemző, persze volt kivétel, aki szorosan az átlag mellett maradt. A javítást, úgy értem, hogy a sok rossz jegy után, csak jó jegyeket kapsz, de nem egyet, vagy kettőt. Például nekem 11.-be töribe így volt az elsőfélévem: 1355 második félév: 5555. És megkaptam az 5-öst, hiába volt az átlagom 4,2 vagy nem is tudom mennyi...
2012. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én 7-edikes vagyok általános iskolás...
2012. nov. 17. 19:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Az nem változtat a lényegen. Ha összeszedsz még két 4-est és két ötöst akkor már majdnem megvan a 4-es átlag, tehát már megkapod a 4-est. De húzz bele, gyúrj az 5-ösre és akkor no para.
2012. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért még lehetek 5-ös is? Mert én amúgy mindenből 5 vagyok, csak a matek most valahogy nem megy... nem tudom miért... mit tudok csinálni?? Sokat tanulok... De a tanár elég rossz....
2012. nov. 17. 21:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor ott a matekkönyv, meg feldobod ide amit nem értesz és segítünk.
2012. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha 7-es létedre nem tudsz átlagot számolni egész számokból akkor remélem 2-esnél jobb jegyet nem kapsz...
2012. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos, ha négyes-ötös akarsz lenni matekból, akkor az első matekfeladat: hány darab ötötst kell szerezned, hogy az átlagod kerekítve legalább (a) négyes (b) ötös legyen.
2012. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az iskola erre vonatkozó szabályzatától függ, hogy milyen átlag felett kaphatsz 4-est; van, ahol 3,5 is elég, máshol 3,75 is lehet. A tanár pedig ettől az átlagtól mindkét irányban eltérhet, azaz felfelé és lefelé is; bár utóbbit elvileg indokolnia kell az osztályozó értekezleten.

Tehát ha biztosat akarsz tudni, akkor jobb lenne, ha őt kérdeznéd meg. Ezzel még egy "piros pontot" is szerezhetsz nála, mert látja, hogy igyekszel, és szeretnél javítani. :)


Azt írtad, mindenből ötös vagy. Szerintem a helyesírásodon is van mit javítani: 3-asom, 7.-es, plusz a vesszőhibák. Ha ezeken kívül vannak problémás területek, amikkel nem boldogulsz, írj ki egy kérdést a Helyesírás kategóriában.


Sok sikert. :)

2012. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Helyesírásból is 5-ös vagyok.... Jó, nem ilyeneket írunk, de amúgy a gépen meg azért nem írtam most jól, mert siettem... Amúgy meg aki azt válaszolta, hogy ha nem tudok átlagszámítást, akkor még egy 2-est sem érek, el, annak üzenem, hogy még nem tanították!! -.-!! Eddig mindig kitűnő voltam .... Úgyhogy,,, aki meg adott egy normális választ, annak köszönöm szépen!
2012. nov. 18. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!