Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az ötvös azt mondta, hogy...

Ha az ötvös azt mondta, hogy az xy ékszer 5g 70 súlyú, akkor a 70 az micsoda, milyen mértékegység? Vagy pl.2g 10?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg milligramm.


A két mennyiség normálisan felírva: 5,7 gramm, ill. 2,1 gramm lehet.


De megkérdezhetted volna magától az ötvöstől, ő biztosabban tudja, hogyan gondolta. :)

2012. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is gondolom, hogy a grammnál kisebb mértékegység. De mi vajon a váltója? Mármint hány mikrogramm vagy milligramm 1 gramm. Bizonyára őt kérdeztem volna, ha nem lett volna olyan lekezelő, citromba harapott tekintetű. Ilyenkor jön segítségül ez az oldal.
2012. dec. 6. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A millinek mindig 1000 a válgószáma, mivel ez egy prefixum, nem egy kitalált mértékegység. Az elsõnek meg üzenném, hogy 5 gramm 70 milligramm szerintem 5,07 gramm és nem 5,7...
2012. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elsőt Berta Woosternek hívják, kedves Best Answer. :)

Az észrevételed viszont jogos, ezt elírtam. :(


Kérdező, nem bántani akartalak; csak ezt így tényleg nehéz kitalálni. Szerintem keress egy másik ötvöst legközelebb; olyat, aki megbecsüli az ügyfeleit, akikből él, hogy úgy mondjam. Merthogy ő szolgáltat, te fizetsz; teljesen jogosan várhatod el az udvarias bánásmódot.


A "milli" szó jelentése pedig "1/1000", azaz "ezred", tehát 1000 a váltószám.

További prefixumok, amelyeket sok mértékegységnél megfigyelhetsz:

centi = század

deci = tized

deka = tíz

kilo = ezer


Például:

1 l = 10 dl = 100 cl = 1000 ml

1 m = 10 dm = 100 cm = 1000 mm

--> Mindkét sorban evidensen a 10 a váltószám; helyettesítsd be a prefixumok helyére a jelentésüket, és vedd észre az összefüggést. :)


Itt az ezer:

1 km = 1000 m


Ez pedig egy "hiányos sor":

1 kg = 100 dkg = 1000 g


Nemrég egy kérdező a kg és a tonna közötti "hiányra" kérdezett rá; ha érdekel titeket, olvassátok végig:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__36..


Úgy emlékszem, valaki belinkelt egy prefixumtáblázatot is. :)

2012. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!