Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek fel fogják egyszer...

Szerintetek fel fogják egyszer találni az időgépet?

Figyelt kérdés

nem értek nagyon az ilyen dolgokhoz, de láttam a Nat Geo-n egy műsort, amiben bebizonyították, hogy lehetséges, csak nincs meg hozzá a technológia. és ha feltalálják, vajon hogy fog működni?

előre is köszi az értelmes válaszokat!


2012. dec. 8. 10:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, és akkor azt mondod, hogy akinek más a sajátideje mint nekem, az számomra időutazó?! xD :D úgy vélem ennél a pontnál ez kezd átmenni valami egészen más dologba..

rajzold le szépen a világvonalakat, indikátrixokat stb, és nézd meg magadnak, majd meglátod mekkora szamárságot mondtál ezzel. időutazás csak fénysebesség felett történik, azaz ha az én világvonalam a 45 fokos egyenes felett van, akkor van olyan megfigyelő, aki szerint én időt utaztam.

De ezt te ezek szerint nem tudod, pedig elég fundamentális, hogy érdemben fizikáról beszéljünk

2012. dec. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

igazad van az a mondat nem volt teljesen világos, nem volt kifejtve rendesen.

de a Spec relativitás az egyidejűséget is jól definiálja...

2012. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Einstein és Rosen szerint lehet úgy utazni az időben (és térben is) fekete és feháérjuk párokkal, ezt nevezik Einstein-Rosen hídnak...

pedig nem megy fénysebesség felett...

úgy visszafelé lehetne menni Einstein szerint

2012. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*fehérlyuk xD elírás...
2012. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem ezért mondjuk hogy ott szingularitás van, de mindegy.

Igen, elméleti megfontolásokból sok érdekességet ki lehet hozni az einstein egyenletekből, és nagyon messzire el lehet menni. Egészen addig, hogy meg lehet magyarázni, miért is kvantált az elektromos töltés. soha senki nem tudott egy értelmes magyarázatot adni rá. 2 lehetséges elmélet született rá, de mindkettő eléggé őrültnek van tartva, az egyik pont az időutazós mizéria.


Egyébként a tér az tud gyorsabban terjedni c-nél, arra nem vonatkozik ez a szuprémum. Valamint az idő az nem terjed sehogy, mint az írva volt az előbb. És a relativitáselméletet inkább kéne abszolutivitás elméletének nevezni, mert nincs értelme rámondani mindenre, hogy relatív.... mint azt sokan teszik.

2012. dec. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!