Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A csókolózás tanult minta,...

A csókolózás tanult minta, vagy "genetika"?

Figyelt kérdés

Úgy értem,mennyiben a környezetben látott miunták elsajátítása,vagy mennyiben eleve "bennünk levő" ösztön?Hiszen sokszor mondják azt,meg a tapasztalat is azt mutatja,hogy ez "jön magától" minden esetben.De ez amiatt van,mert belénk lenne kódolva,vagy mert akárhol láthajtuk,a tv-ben is sokkal több az ilyen tartalom?

(Nem tudom,mennyire van jó helyen a kérdés!)


2009. szept. 21. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jön magától azért, mert összeillik valamelyest a két száj, egy üdvözítő módja van. Viszont biztos, hogy nem ösztönös, mert nem tudja az ember, hogyan is kell csinálni amíg nem próbálja. Sokan még utána sem, évekig vagy akár örökké.
2009. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg ez azért is érdekes kérdés,mert úgy tudom,bizonyos népek nem is csókolóznak (pl az eszkimók)
2009. szept. 21. 12:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanult minta. Úgy szokták magyarázni, hogy azért alakult ki mert az anya így adta át a csecsemőnek a megrágott ételt az őskorban. Amúgy a szánk használata ösztönös. Egyrészt mert erogén zóna sok idegvégződéssel, másrészt a gyerekkor hajnalán is van egy időszak amikor a kisgyerek mindent a szájába vesz megízlel. Ezt hívta Freud orális fixáció korszakának.
2009. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint sok más viselkedésforma, ez is részben örökletes, részben tanult.

Ha egy ember sosem lát másokat csókolózni, vagy sosem hall ilyesmiről, akkor ő sem fog, de nem teljesen idegen "anyagként" tanulja meg, mint mondjuk egy harcművészet kifejlesztett mozdulatsorát.

Remélem érthető mire gondolok.


Ez olyan mint a beszéd. A gyerek ösztönösen utánozza a körülötte lévőket és ösztönösen megtanul beszélni, viszont ha senki sem beszél körülötte (soha), akkor sosem fog beszélni.

2009. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tanultam egy kicsit pszichológiát,de ez mindig is érdekelt :)

érdekes azért

2009. szept. 21. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanult, ugyanis létezik népcsoport (az eszkimók), ahol nem csókolóznak.
2009. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!