Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valószínűség számitásban...

Valószínűség számitásban otthon van valaki? (többi lennt)

Figyelt kérdés

Egy üzemben három műszakban gyártják ugyanazt az alkatrészt. Az első műszakban gyártják az alkatrészek 50%-át, a második műszakban az alkatrészek 30%-át, a harmadik műszakban az alkatrészek 20%-át. Az első műszak által gyártott alkatrészek 4%-a, a második műszakban gyártott alkatrészek 8%-a, a harmadik műszakban gyártott alkatrészek 10%-a selejt. Az alkatrészeket egy helyen tárolják.

A. ) Kiválasztunk egy alkatrészt véletlenszerűen. Mi a valószínűsége, hogy nem selejtet választunk? B. ) Kiválasztottunk egy selejt alkatrészt. Mi a valószínűsége, hogy az első műszakban gyártották?

C. ) Az alkatrészek közül véletlenszerűen, egymástól függetlenül kiválasztunk 5 alkatrészt. Mi a valószínűsége, hogy legfeljebb egy selejt van a kiválasztott alkatrészek között?


2014. márc. 16. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az A)-ra ezek közül az egyik: 6,2% 6,4% 6,6% 6,8%. Számold ki, hogy pontosan melyik.

A B)-re ezek közül az egyik: 27,25% 29,25% 31,25% 33,25%.

A C)-re ezek közül: 93,1%, 94,2%, 95,3% 96,4%.


Jó önálló munkát.

2014. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

50->4

30->8

20->10


Tehát az össz selejt az az 50 százalék 4 százaléka+30 százalék 8 százaléka+20 százalék 10 százaléka. Tehát 2+2,4+2=6,4 százalék selejt.


A) 100 százalékból 6,4 százalék -> 93,6 százalék

B)2/6,4 Ha számológéppel elosztod, akkor megvan a százalék, a tizedesjel helyére figyelj!

C-t így nemtom, kombináció, az tuti

2014. márc. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

C) Binomiális eloszlás

[link]

p=0,064 ; n=5 ; k=0 és k=1, összeadva

---

#1: Mi volt a válaszod értelme, haszna, oka?

2014. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi közben összeszedtem magam, és megvan az egész feladat, sikerült önállóan megoldanom :)
2014. márc. 17. 00:15
 5/7 anonim ***** válasza:

#3



"#1: Mi volt a válaszod értelme, haszna, oka?"


Adtam egy kis nagyságrendi fogódzót, bár az A)-ban mire kiszámoltam, elfelejtettem, hogy nem a selejt volt a kérdés, hanem a jó.



Vesd össze.:


"Köszi közben összeszedtem magam, és megvan az egész feladat, sikerült önállóan megoldanom :)"


Szóval van, amikor a kérdezőknek csak egy kis noszogatás kell, hogy képesek legyenek önállóan megoldani a feladatot, szerintem többet ártasz azzal, ha mindent szépen a szájukba rágsz, mert nem fejlődnek.

2014. márc. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Rendben, igazad van.

Én tévesen azt feltételeztem, hogy azért kérdez, mert nem tudja...

2014. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több éves tapasztalatom alapjàn a legtöbb hàzifeladatot azok kérdezik, akik lustàk, vagy akik megrettennek, és azt hiszik, nem tudjàk megcsinàlni. A màsodik csoportnak noszogatàs kell, az elsőnek nem segítek. (A lustàkat utàlom.)
2014. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!