Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan fizikai törvény...

Van olyan fizikai törvény vagy bármilyen bizonyíték, ami az evolúció elméletet (megtagadja) nem hitelességét igazolja?

Figyelt kérdés

pl olyan fizikai bizonyításokra gondolok amit nem rég hallottam vkitől, hogy fizikailag lehetetlen az h egy anyag, idő múltán előre fele haladna, összeállna, ennek a törvénynek a neve érdekelne, mert mondta az ismerősöm csak elfelejtettem és szívesen utána olvasnék. Nehéz is elképzelni azt h a természet kialakít mondjuk egy órát, pedig egy ember sokkal bonyolultabb mint egy óra. Soha nem jártam utána az evolúció elméletnek csak elfogadtam h ez így van, mivel elméletileg aki hisz Istenben manapság az bolond, és szűk látókörű.


De sztem legtöbben így vannak vele ahogy én, evolúciót elfogadtak, de fingunk sincs arról h ez tényleg bizonyítható, elvileg ez is egy elmélet, akkor mi vagyunk szűk látókörűek akik ezt így elfogadták.



2014. aug. 5. 16:47
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
szerintem egyedül a hit és vallás az ami ezekre a kérdésekre választ ad, még ha nem is igaz, mert soha nem fogjuk fel a világergyetem működését és célját, mikor lehet h nincs is :)
2014. aug. 7. 01:54
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem egyedül a hit és vallás az ami ezekre a kérdésekre választ ad"

Marhaság. Az, hogy kitalálunk mindenre valami idióta mesét az nem válasz semmire.

Ennyire erővel a Buci Maci magazin is pont ennyire tud választ adni, az élet nagy kérdéseire, csak ügyesen kell olvasni.


"még ha nem is igaz"

Ja, neked mindegy, csak oda legyen böffentve valami?

Akkor meg miről beszélünk?


"mert soha nem fogjuk fel a világergyetem működését és célját, mikor lehet h nincs is"

Célja nincs, nem ember, de működése van és nagyon jól haladunk a megértésében.

Elmondhatatlanul többet tudunk, mint például alig 200 évvel ezelőtt.

2014. aug. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Végül is egy óvodás is tud válaszolni arra kérdésre hogy mennyi 8+5? Azt már felismeri, hogy ezek számok, és ő is mond egy számot: Kettő. Lehet hogy nem jó a válasza, de választ tudott adni, nem igaz? :)


Szóval választ lehet adni bármilyen kérdésre bármikor, ez nem nagy kunszt, erre már egy óvodás is képes. Csak éppen nem megyünk vele semmire, ha csak úgy hasraütésszerűen válaszolunk akármit, ami először az eszünkbe jut. Annak nem sok értelme van, nem viszi előrébb a világot.

2014. aug. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Tom Benko ***** válasza:
82%

Ellene nincs, mellette van rengeteg. Az evolúcióban, mint írták, nem hinni kell, hanem tudomásul venni. Eleve nem csak mond valamit, hanem szigorúan, következetesen és logikusan levezeti a megfigyelt tapasztalatokból. Ez és a mellette szóló bizonyítékok teszik elméletté, és ebben a minőségében tulajdonképpen megcáfolhatatlanná.

Az élet keletkezése már egy más tészta. Az evolúció elméletének nem tárgya, mert az evolúció adott tulajdonságú rendszerek időbeli fejlődését írja le, azok eredetétől (és élőségétől) függetlenül. Például van egy srác, aki pont az általald is említett órás érvet szedte széjjel egy genetikus algoritmussal. Az algoritmusok biztosan nem élőlények, mégis képesek bizonyos feltételek között evolválni.

Magára az élet keletkezésére egyelőre hipotéziseink vannak, ezek közül a legprogresszívebb az abiogenezis, amit az egyik oldalról már egyre jobban megközelítünk, éppen csak a határ átlépéséig nem sikerült eljutni. Bár ehhez kellene egy pontos definíció arra, hogy mi is az "élet", de gyanítom, hogy erre nem biológiai definíciót fogunk kapni.

2014. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

I. Principium identitatis

II. Principium cohaerentiae

III. Principium classificationis


Talán, ha innen kezdenéd az igazsággal való ismerkedést, nem pedig a tízparancsolattal, kevésbé tűnnél szűk látókörűnek amikor tudományos elméletekről beszélsz.

2016. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha hinni akarsz, akkor miért a tudományokban kérdeztél?

Itt nem a hit számít, hanem a tudás, és itt mindenki tudni akar.

Ha te hinni akarsz, akkor kérdezz a vallások között, és ott kapsz majd bőven hitet.

De akkor úgy kérdezz, hogy a vallás szerint mi a helyzet.

2016. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Mojjo ***** válasza:

Hinni akar:

[link]


De egyébként azt ugye mindenki vágja, hogy egy két éve elsüllyed topicba írkál? Napirégész díj-esélyes :D

2016. jún. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nehéz is elképzelni azt h a természet kialakít mondjuk egy órát"

Most legyél őszinte magadhoz. Szerinted a világegyetemet mennyire érdekli, hogy te, Tasi István, vagy bárki más, mit tart elképzelhetőnek, vagy mit esik nehezére elképzelni? Teljes mértékben irreleváns. Sokáig azt is nehezen tudták elképzelni, hogy az ember képes lesz repülésre alkalmas eszközt gyártani. A tudomány nem így működik. Meg kell nézni, hogy a rendelkezésre álló tények melyik modelt támogatják, illetve, hogy lehetséges-e a modelleket kizárni. A fenti megfontolások alapján az evolúció egy alátámasztott, tudományos közösség által elfogadott elmélet, a kreacionizmus/ID meg egy bionyíthatatlan/cáfolhatatlan/tudománytalan mese.

2016. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!