Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy könnyebben...

Mit csináljak hogy könnyebben tudjak tanulni, könnyen megjegyezzem azt amit tanultam?

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 15:59
 1/3 anonim válasza:
Tanulj, aztán készíts magadnak egy dolgozatot! Komolyan saját magad állíts össze kérdéseket és aztán írd meg úgy mint ha a suliban egy dogát! :) Komolyan ez nekem is bevált! És ha nem vagy megelégedve az eredménnyel akkor tudni fogod hogy mit nem tudsz még és mit kell még ismételgetni/tanulgatni!! Próbáld ki!! Egy próbát megér!! :))
2014. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mondom nekem mi vált be:))

Először is készíts jegyzetet különféle jelekkel(pl. következmény a nyilacska, felsorolás), amit aztán színes ceruzával/tollal tovább egyszerűsíthetsz kulcsszavakra.

Aztán pedig próbáld magadtól visszamondani a kulcsszavak alapján, nem baj ha megakadsz, akkor belenézel és addig ismételgeted míg nem megy. Hidd el, így sokkal könnyebb, hiszen míg kijegyzeteled, addig is tanulod+ ha HANGOSAN mondod vissza nem csak vizuálisan, hanem hangilag is megmarad:)

A másik jó tanácsom pedig, hogy "Ismétlés a tudás anyja." Minél többször átismétled, annál jobban bevésődik a memóriádba, és később tudod a többi tananyagot ráépíteni. Így nem magolsz, hanem meg is érted a komolyabb leckéket is, ha az alapokat fejben tarod:) Amit még szoktam , hogy lefekvés előtt átolvasom és nem baj ha nem rémlik minden, éjszaka feldolgozza az agyad az információt és reggelre kitisztul minden. Nekem ez bevált,általánosba és középiskolába majdhogynem végig kitűnő voltam. Sok sikert:) ÉS kitartás:))

2014. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Figyelj arra, hogy milyen érzékszervi modalitásban vagy domináns. Ha pl. látásból tanulsz legjobban, akkor érdemes mindmapet készíteni (keress rá a neten, ha nem ismered a technikát), ha hallásból, érdemes hangosan felolvasni, esetleg semleges zenét hallgatni. Teszt során, ha elkezded dúdolni azt a számot, amit tanulás közben hallgattál, könnyebben eszedbe jut.



2. Tesztelés a tudás anyja. Viccen felül. A tudás sokkal jobban konszolidálódik az idegrendszeredben, ha rögtön tanulás után megpróbálod felidézni. Az ellenőrzőkérdések - és az első ajánlata, a magadnak készített dolgozat - épp emiatt nagyon jó.


3. Alapvetően minél többet tanulsz, annál gyorsabban rögzül. Az agy ugyanis hálózatos elrendezésű, ráadásul a háló egyes csomópontjai a gyakori aktivációtól megerősödnek. Minél több hálózati ponttól kap aktivációt egy adott emlék, annál biztosabb, hogy maga is eléri az aktivációs szintet, és bekapcsol. (Eszedbe jut.) Ez az emlékezés szemantikus háló modellje. Az előzetes tudás könnyebbé teszi az új tudás elsajátítását, a tanulás közben végrehajtott plusz cselekvések segítik eszedbe juttatni később.


Ezt tudom most hirtelen mondani, mint pszichológus hallgató. :) Bennem ez úgy összegződött, hogy - személyiségemnek, habitusomnak megfelelően - vizuálisan elképzelem magam, hogy ha tanár lennék, hogyan tanítanám meg ezt a témát másoknak. Egyszerre hat érzékszervekre és teszteli a tudást.

2014. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!