Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 15/L vagyok és elhatároztam,...

15/L vagyok és elhatároztam, hogy orvos szeretnék lenni. Állítólag ahhoz, h felvegyenek majd az egyetemre fizikából is le kell érettségiznem. Ez igaz? Mert én nem vagyok jó a reál tantárgyakból, vagyis tök hülye vagyok fizikából.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 16:36
 1/10 anonim válasza:
Én is 15 vagyok és ugyancsak orvosira szeretnék menni és igen vagy kémia vagy pedig fizika kell.
2015. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kémiából jó vagyok, abból le is érettségiznék, de akkor már fizikából nem kell?elég az egyik?
2015. ápr. 18. 16:41
 3/10 anonim válasza:
Igen
2015. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, emelt szinten kell érettségizned a biosz, fizika és kémia tárgyak közül legalább kettőből. Persze lehet, hogy ez már változott, és az is lehet, hogy fog még addig, mire sorra kerülsz, de a bioszt és a kémiát mindenképpen érdemes nagyon tudnod.
2015. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na, link, hogy nem emlékeztem rosszul:

[link]


Itt rá tudsz keresni egyéb egyetemek egyéb orvosi szakjaira is:

[link]

2015. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
pedig orvosin van ám fizika...
2015. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű biosz + emelt szintű kémia VAGY fizika kell, jó eredménnyel... (4-es rosszul mondta).


Magán az egyetemen az érettségianyag jelentős részét el is felejtheted... Tehát ökológia, növények, állatok ismerete nem kell. Kémiából az általános meg szervetlen rész egy vizsgán van benne egy-egy tétel gyanánt, ezért sok fizikával jött ember meg is bukik első félévben. Fizika meg legfeljebb biofizikához hasznos, de az anyag 90%-a új az érettségihez képest...


Szóval azt válaszd amiből több pontot tudnál szerezni, de ha hasonló akkor a kémia előnyösebb...

2015. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

"Mert én nem vagyok jó a reál tantárgyakból, vagyis tök hülye vagyok fizikából."


Akkor az orvosi az nem a te szinted...


Remelem nem hitted hogy az orvosi egyetemen tortenelmet meg irodalmat kell tanulni.

2015. ápr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is egy 15 éves szintje az orvosi, tanulni kell dehát majdcsak lesz valami...
2015. ápr. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Miért kellett lehúzni a kérdezőt? Mindent meg lehet tanulni. Biztos csak nem hitte el magáról, hogy neki is menni fog, inkább biztatni kellett volna. Lehet, hogy emiatt most egy orvossal kevesebb lesz a világon.
2017. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!