Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora esélye van a jövőben...

Mekkora esélye van a jövőben egy 12 éves magyar fiúnak, hogy űrhajóssá váljon, ha dícséretes ötös fizikából, angolból és számtechből?

Figyelt kérdés
A következő években pedig ELTE-TTK+felsőfokú angol és orosz nyelvvizsga.

2015. jún. 11. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia! Ha tényleg, komolyan, igazán ezt szeretnéd, akkor ne az ELTE-re gyere. Bízz bennem. Sok sikert! :)
2015. júl. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

Kezd el nézni a Space brothers cimű animet abból mindent megtudhatsz :)

[link]

2015. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A kérdésből cikk lett a Velvet-en.

[link]

2015. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

"Ha a Földön mindenkinek egyforma esélye lenne űrhajóssá válni, akkor van 1 : 7 000 000-hoz esélyed"



szerntem ennek fuss neki mégegyszer :)

2015. júl. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

Vree

A billiárd nem szám, hanem egy játék...

2015. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Mennyi? Nem sok.


Miért?


Mert két út van, az egyik, hogy pilóta leszel. De nem egy sima mezei magánpilóta, aki hétvégenként repül a Cessnájával, hanem berepülőpilóta. A katonaságnál sajnos elég keveset repülnek, talán a nyugdíjazásig össze tudsz szedni 1000-1500 repült órát, ami a berepülőpilóta-iskola alapfeltétele. A berepülőpilóta-iskola elég drága mulatság, én egyet találtam, az NTPS-t. Az árak magukért beszélnek: [link]


Persze előfordulhat, hogy valamilyen csoda folytán, mire te pilóta leszel, a sereg költségvetését megemelik, és mindenki 200-300 órákat fog repülni évente... de inkább lottózzál. :)


A másik út, hogy tudós, mérnök leszel (ekkor az ELTE TTK nem a megfelelő inkább valami külföldi mérnöki egyetem). Ez viszont ritkább, az ESA 15 űrhajósa közül 6 mérnök van, az összes többi berepülőpilóta.


Aztán itt van egy álláshirdetés az ESA-tól, az európai űrhivataltól: [link] "Please note that applications are only considered from nationals of one of the following States: Austria, Belgium, the Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania,

Spain, Sweden, Switzerland, the United Kingdom and Canada." Tehát egy kanadait (Kanada nem EU tag) előbb fel fognak venni, mint egy magyart.


Az ESA-nak 22 tagállama van. Mégis, eddig csak 9 tagállama (Franciaország, Olaszország, Németország, Spanyolország, Svédország, Anglia, Dánia, Hollandia, Belgium) tudott űrhajóst adni az ESA-nak. (Farkas Bertalan régebben repült.) Tehát borítékolható, ha lesz legközelebb űrhajós válogatás az ESA-nak (ami eddig 1992-ben, 1998-ban és 2009-ben volt), megint ezen országokból (akik az ESA költségvetésének nagyját fedezik) fognak kikerülni a szerencsések. (A 2009-es válogatásból még mindig van 3, aki nem került még sorra!)


Összefoglalva: rossz helyre születtél. A jelenlegi helyzetet és a trendeket elnézve nincs sok esély.

2015. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
21:26, csak próbáltam fölé becsülni, és azt gondoltam, hogy 1000 űrhajóssal számolok. De igazad van, a tényleges esély jóval kisebb, már ezzel a számolással is.
2015. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Szia van eselyed ra, en voltam a repulointezetben egy projektben, ahol a vadaszpilotakat es ujhajosokat kepzik, alkalmassagviszgalattal foglalkozom. Ha tenyleg az akarsz lenni, irj egy privit es segitek neked par tanaccsal, mert en jol belelatok pl a vadaszpilotakepzesbe, ami elengedhetetlen lenne ahhoz h urhajos legyel.
2015. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
AZ esély szerintem minimális reálisan nézve. De ha az akarsz lenni, akkor szerintem is inkább a mérnöki pályával próbálkozz, mert biztosan gyakorlati tudás kell majd, és nem az elméleti dolgokban kell elmélyedni. Egy űrhajóssal találkoztam eddig életemben, Samantha Cristoforettivel, ő is mérnök, emellett pedig katona, repülőtiszt. Szóval ez a kombináció nyerő lehet.
2015. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Ahhoz, hogy űrhajós legyél 3 út vezet:

-1.:Egy nagyon gazdag milliárdos üzletember,befektető,szerencsés mázlista leszel és úgy is felkerülhetsz az űrbe mint űrturista.

-2.:Elvégzel minél több egyetemet, az angol orosz nyelvvizsga az tökéletes + azokhoz még tanulj és diplomázz valamilyen természettudományból(az is lehet akár a szakmád(biológus,vegyész,fizikus), lehetőleg Dr.... legyél kémiából vagy biológia v fizika. Kb. 30 évesen jelentkezz űrhajósképzésre(először érdeklődj az európai űrügynökségnél-EESA, aztán NASA) de azt tudnod kell nagyon szigorúak az orvosi-egészségügyi szűrések, meg alkalmassági vizsgálat. Meg ez a másik fontos ne csak Dr. legyél hanem fizikailag is a toppon legyél.

-3.: Még a katonaságtól is lehetsz űrhajós-mint pilóta, itt is honvédelmi egyetem(nem tudom, hogy hívják pontosan) aztán vadászpilóta és itt sem árt a felsőfokú orosz&angol nyelvvizsga.



Kicsi rá az esély, hogy űrhajós legyél de ha tényleg ezek meglesznek neked amiket leírtam akkor nem kizárt(hogyha az utolsó kettő egyszerre az a legjobb)

2016. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!