Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pár éven belül telítődnu fog...

Pár éven belül telítődnu fog a gépészmérnök szakma?

Figyelt kérdés

Mostanában sokan mondják, hogy ne menjek gépészmérnöknek mert mire élvezem nem lesz annyi mérnökre szükség. Régebben volt hiányszakma, de hamarosan nem lesz az.

Mi erről a véleményetek, esetleg személy tapasztalatotok?


2016. jan. 16. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök mindig kell. Ha már mérnök sem kell akkor igazából mehetnél bárminek, az ország már lehúzta a rolót.


Nagyjából 6-7* annyi habiszakos van, mint rendszerváltáskor, ők lesznek akik a szellemi betanított munkát fogják végezni. Mérnöknek menni továbbra is egy jó választás.


Ráadásul a mérnökök alkalmazása a gazdaságban öngerjesztően növeli a további mérnökökre való igényt.

2016. jan. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, ez egy marhaság.

Nyugodtan jelentkezz!

2016. jan. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem pont gépészmérnök, de közel van

4 éve mikor eldöntöttem, hogy informatikusnak megyek(gimi 2. év) akkor is ezt a dumát hallottam mindenhol, hogy pár év és telítődik a piac stb, aztán most itt vagyok egyetem második évében, és még mindig ugyanannyi informatikus hiányzik, mint 4 éve.

2016. jan. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Évtizedek óta ezt terjesztik a besavanyodott, sikertelen f#szok, hogy "már nem érdemes annak tanulni", csak mert nekik nem sikerült.

Marhaság.

2016. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Remélem igazatok van

De egyébként mit gondoltok, mérnöki vagy informatikusi kar érne meg jobban?

2016. jan. 16. 09:38
 6/9 anonim ***** válasza:

én gépész vagyok, és az a véleményem, hogy olyan területre menj amit perverzen tudsz szeretni


matek mindenkinek van, elég keményen

nekünk pl az anyagtudomány, termodinamikai körfolyamatok, és a mechanika amit nagyon bevasalnak

villamoson meg elektrotechnika

mérnök infó az egy igazi gyilkos dolog, én tuti nem bírnám, nézd meg Alan Turing, Neumann munkásságát és ha kibírod különösebb hányinger nélkül akkor talán neked való


sajnos azok az idők már elmúltak ahol a könnyű gyors meggazdagodás lehetősége állt pl a mechatronikában vagy a progban, infóban


nem is tudom mi mostanában a trendi... talán ha szénnanotechnológiához hozzá tudsz férni, de sajnos ez már nem a szobában barkácsolós steve jobsok meg bill gates-ek ideje

vagy lehet csak én nem vagyok kiválasztott, hogy ezeket meglássam

2016. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy ez már nem a gyors meggazdagodásról szól, és nem is ez a célom. De most őszintén, minek menjek pl pszichológusnak, vagy néprajz kutatónak mikor az nem kell.

Az infó és a műszaki hasznos. Azt nem mondom hogy perverzen tudnám szeretni mert nem! Sajnos ha ez alapján tanulnék tovább akkor nem tanulnék tovább.

Kitartó vagyok, és vegig fogom csinálni akármelyik is legyen, nincs is más választásom. Érzem magam annyira fejlődőképesnek, hogy le tudjam küzdeni az

akadályokat.

Lehetséges, hogy nem ez lesz a legoptimálisabb döntés, de három négy év küzdelem után nem akarok a mc donalds-ban dolgozni

2016. jan. 16. 10:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem szereted igazán, akkor pocsék egy életed lesz.


Mind a gépész, mind az infó az a szakma, ami akkor élvezetes, ha szereted. Mind a kettő kemény odafigyelést, koncentrációt, FOLYAMATOS TANULÁST igényel - egyik terület sem az, hogy megvan a diplomád, és utána az elkövetkező 50 évig, amíg nyugdíja nem mész, változatlan lesz a terület. Már amit az iskolában tanulsz, az kb elavult lesz (kivéve az alapokat, persze :) )


Pusztán azért idemenni, hogy legyen egy diplomád, idő és pénzkidobás, mert nem lesz diplomád így.

2016. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, vannak mérnökök, meg lesznek is. Viszont nem olyan mérnököt keresnek, akinek ott a kezében a diploma, hanem olyat, aki érti is azt, amit megtanult. Tehát, ha te elmész mérnöknek és utána pl. műszaki rajz meg a szakmához vágó dolgokat érted, tudod, akkor nem lehet baj.
2016. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!