Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek az ember valaha...

Szerintetek az ember valaha is el fog jutni egy exobolygóra, mely Föld-szerű?

Figyelt kérdés

Csak néhány ilyen bolygó:

Gliese 163 c;

Gliese 581 d;

Gliese 581 g;

Gliese 667 Cc;

Kepler-452b;

Kepler-62f;

Kepler-1229b;

HD 85512 b.


Ezek ugyan elég messze vannak, de szerintetek képesek leszünk valaha eljutni valamelyikükre? Ha igen, mikorra tippelitek? Ezek a bolygók nagyobbak, mint a Föld, képes lenne rajta ember élni? Érdekelnek az elképzeléseitek, hogy szerintetek milyen lehet rajtuk az élet, ha van egyáltalán, és milyen élőlények vannak ott, milyen a klíma stb... Szeretek eljátszani ilyen gondolatokkal, mikor unatkozom.



2016. nov. 11. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Amint meglesz a térhajlítómű már másnap reggel indulna a programozott szonda ami lehet hogy már estére vissza is térülne majd az adatokkal.

Hamarosan így lesz.

2017. júl. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Amint meglesz a térhajlítómű"

Ettől még nagyon nagyon messze van a technológiánk.


"már másnap reggel indulna a programozott szonda"

Egy szondát is évekbe telik megépíteni, vélhetően a jövőben is így lesz, mert több és bonyolultabb technológiát fog tartalmazni.

Ráadásul nincs az az eszement aki egy frissen felfedezett kísérleti hajtóművet élesben így próbálna ki.

(Csak kis lépésekkel szoktak haladni mindenben. Szóval először a Plútó vagy a Jupiter aztán más csillagok...)


"ami lehet hogy már estére vissza is térülne majd az adatokkal. "

Kétlem. Még görbületi hajtóművel is időbe telnek ezek a távolságok, főleg hogy a fénynél az sem megy gyorsabban.

Szóval a legközelebbi csillagra küldött görbületi hajtóműves szonda is legkevesebb 8 év mire visszatér.

És közben meg is hibásodhat, ütközhet, elkaphatják az idegenek ellopva a technológiást stb...sok ismeretlen tényező közbeszólhat!


Jó dolog a Star-Trek nézés én is szeretem. Sci-Fi ellenére azért vannak benne erős csúsztatások.

Vagy ha nem innen van az ötlet akkor megkérdem mit szívtál adjál nekem is. XD


(Mgj: A Star Wars Fantasy kategória! Azaz még kevesebb realitás alapja van mint a Trekk-nek. De a SW -t is szeretem nézni. Csak azért írom hogy te is lásd, tudni kell helyükön kezelni is a dolgokat! :D)

2017. júl. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

Egy filmkocka Star Trek-et se láttam, se nem szívok :-)

A távolság mint az idő is relatív, nem kell ezt túlbonyolítani ilyen - olyan akadályokkal. A NASA-nál már a kisérletek folynak ezzel kapcsolatosan.

2017. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!