Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akik szerint nincs evolúció,...

Ay carramba! kérdése:

Akik szerint nincs evolúció, azok elmagyaráznák hogy miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, ha félreértés történne, nem akarok csipkelődni. Csupán megérteni szeretném, hogy mások hogyan gondolkoznak erről a témáról. (Nem fogok válaszolni, csak elolvasom a véleményeket.)

#Isten #evolúció #hit #értelmes tervezés
2016. nov. 14. 16:35
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/317 Mojjo ***** válasza:
86%
@91: há' nemtom, én a filmváltozatokra emlékszem, de a popcorn jobb volt. Az megvan, hogy Morgan Freeman az Isten, meg, hogy Hermione a Noé lánya, meg benne van a Gladiátor is, aki most nem a Rozsomák (gyk: Farkas, vazze) ürgét üldözi, aki a Neveletlen hercegnő lányával menekül. Zavaros egy dolog...
2016. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/317 Cerevisiae ***** válasza:
76%

Istenről: "Nincs szüksége millió és millió változatra, ha tudja a végét"


Igazad lenne, ha a Föld környezetei nem drámaian változtak volna újra és újra, és mindig egyre komplexebb lett a környezet és egyre és egyre másabb.


Isten (ha van) pont azt látta előre, hogy készre tervezett, evolválásra képtelen lények egy ilyen Földön pillanatokon belül kihaltak volna.


Ha én Isten lennék, és tudnám, hogy a Föld drámaian fog folyamatosan változni az évmilliárdok alatt, akkor ennél zseniálisabb megoldást, mint az evolúció, ki se találhattam volna... Írtózatosan drága építkezési módszer, embertelenül hatalmas anyagigénnyel bítr egy hasznos megoldás kidolgozása is, ám meg van benne a lehetőség a tökély kifejlesztésére.


Valljuk be őszintén, kevés vagyok ahhoz, hogy ilyen elképesztően zseniális "csónaklapátkészítő" módszerre magamtól rájöjjek. Több ezer éven át senkinek se sikerült olyan építőmódszerre rájönni, mint amire Darwin is csak azért jött rá, mert látta, hogy ez történik...


És mint említettem, ott van az immunrendszerünk. Pontosan az evolúció szabályai szerint védi ki a támadásokat a szervezet ellen. Mi van ennél nagyobb bizonyíték arra (ha tényleg Isten teremtette az embert), hogy Isten imádja használni az evolúció algoritmusát?

2016. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/317 anonim ***** válasza:
10%

"És mint említettem, ott van az immunrendszerünk. Pontosan az evolúció szabályai szerint védi ki a támadásokat a szervezet ellen. Mi van ennél nagyobb bizonyíték arra (ha tényleg Isten teremtette az embert), hogy Isten imádja használni az evolúció algoritmusát?"


Az evolúció szabályaival véd az evolúció szabályai ellen. Fantasztikus. Melyiket alkotta Ő? Az evolúció szabályait vagy az evolúció szabályait? Mind a kettőt nem ér!

2016. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/317 Cerevisiae ***** válasza:
79%

"Tudod, hat nap, kétféle teremtéstörténet :)"


Most megteremtettél egy új vitapontot. Az egy dolog, hogy létezik-e Isten, és az egy másik dolog, hogy az pont a Biblia istene lenne-e.

2016. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/317 anonim ***** válasza:
9%

Ne kezd megint...

Nekem nem vita. Akinek vita, vitassa meg magában.

2016. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/317 Cerevisiae ***** válasza:
72%

"Az evolúció szabályaival véd az evolúció szabályai ellen. Fantasztikus"


Dehogynem ér! Ez maga a fejlődés záloga, a verseny! Ezt úgy hívják szakszóval, hogy evolúciós fegyverkezési verseny. Ez megint egy olyan "ötlet", ami embernek soha eszébe nem jutott volna. Mi mindig valamit kitalálunk működőképesnek, amjd olyan eszünkbe se juthat, hogy azzal serkentsük fejlődésre ezt a működő dolgot, hogy megtámadtatjuk ugyanazzal a működő dologgal. Amikor két tökéletes algoritmus ugyanabba a ringbe kerül.


Ebben a topikban írtam arról éppen, hogy kialakult egy önálló élősködő a tasman ördög saját testéből, majd a populációt elkezdte legyürni, ám a atsmán ördögök is állandóan változnak, és végül "rájött" az ő evolúciójuk is a hatékony védekezésre. Most az élősködőn a sor, és őneki kell kitalálnia valami még fejlettebb támadási módszert... És ezek így fejlődnek egyre hatékonyabban egymás mellett, és a "semmiből" így alakulnak ki újabb és újabb megoldások.


Ha ez a verseny nem lenne, önmagában az evolválás sokkal kevésbé lenne önmagában hatékony (csak pusztán a halott és sokáig statikus tárgyiasult környezethez alkalmazkodni).


Írtam a kísérletről is, ahol az egysejtű algák többsejtűvé változva többször majdnem totálisan kipusztították a ragadozóikat, de azok is új és új megoldásokat "találtak" ki, hogy nehogy kipusztuljanak, és a kultúrában végül stabilizálódott az egyensúly.

2016. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/317 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy nem jutott volna soha az eszébe egy embernek, de szerintem ez beteges agyrém. Rohadjon meg az összes élősködő!


Csá cső!

2016. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/317 Cerevisiae ***** válasza:
88%

"Lehet, hogy nem jutott volna soha az eszébe egy embernek, de szerintem ez beteges agyrém."


Pedig az egész világunkat, a gazdaságot, de akár a munkahelyedet is az viszi előre, hogy versenyzünk egymással. És ha nincs verseny, akkor nincs fejlődés ,és semmi nincs. Ha nem kényszerítenek a többiek a minél hatékonyabb gondolkodáásra, művészetre, tudásra stbstb, akkor ez a világ egy elképesztően unalmas és ostoba emberekkel teli világ lenne. Talán nem kellene a versenynek csak a rossz oldalát látni, és mindjárt értehtőbbé válna sok dolog.

2016. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/317 imakommandós ***** válasza:
10%

nagyon nem mindegy hogy miért versenyez valaki. Nem minden verseny hasznos, sőt a legtöbb versenyzőnek haszontalan a célja.

a másik, hogy hiába vagytok felvillanyozva mert láttok "fejlődést" a természetben, örültök a tudományos felfedezéseknek, stb, ha egyszer itt minden pusztulás alá van vetve. minden. akkor mi értelme volt a nagy versenyzésednek?

2016. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/317 Mojjo ***** válasza:
88%

@100: úgyis mindmeghalunk, így minden mindegy? Ha valami véget ér, akkor nincs értelme? Így érzel, ezért van szükséged egy álomképre, túlvilágostól, amit valóságnak hiszel?

Érdekes...

2016. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!