Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Douglas Adams ateista? (Nem...

Douglas Adams ateista? (Nem vallás kategória. )

Figyelt kérdés

Douglas Adams elvileg ateista (hogy csak volt, vagy még mindig az, nem számít). Meghatározott egy olyan élőlényt, ami ha létezne, bizonyítaná Isten létezését. [link]


Az érvelés szerint, ha Isten létezése bármivel bizonyítottá válik, az kizárja a hit lehetőségét, ami nélkül Isten sem létezhetne. (Ez nem tény, hanem ez van szerinte, ez az ő alapfeltevése.)


Ilyen "Istent bizonyító" élőlény nem létezik. Maga a hit [link] viszont egy valóban létező fogalom. Tehát ez alapján, egészen addig, ameddig nem találnak bizonyítékot Isten létére, de az emberek hisznek benne, Isten inkább van, mint nincs. A hitet önmagában nem vehetjük bizonyítéknak, úgyhogy még mindig nem szívódott fel egy logikai buborékban. :)


A fentiek szerinti elgondolásával Douglas Adams valóban ateista lehet(ett)?



#DouglasAdams
2017. jan. 23. 11:00
1 2
 11/13 2*Sü ***** válasza:

Ezt találtam:


[link]


Tehát egyértelműen kijelentette, hogy ateista. Sőt egyértelműen megkülönböztette magát az agnosztikusoktól. Azt mondja, nem csak arról van szó, hogy nem hisz Isten létezésében, hanem meg van győződve arról, hogy nincs Isten, és hangsúlyozza a különbséget a kettő között.

2017. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 dq ***** válasza:

#8: "De úgy látom, nem érted, amit írtam.

Úgy látom, nem igazán ismered a tudomány módszereit. "


Ostobasag amit irsz. Itt a gyakorin a tudomany fokategoria nem a termeszettudomanyt jelenti, a bolcseszet is alatta van, a term.tud meg kulon. Mar pedig hires irok-koltok eszmeinek kitargyalasa es meghatarozasa bolcseszet. A tudomany/egyeb-be siman befer, bar, szerintem a vallas-ban jobb helye lett volna.

2017. jan. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Nem csak az derül ki, hogy valóban (és komolyan) ateistának mondta magát, de az is, hogy miért, - már amennyire értem a szöveget. Az is, hogy miért nem agnosztikus, és az is, hogy neki ez egy logikus döntés volt, amibe nem férhetett bele a vagy van vagy nincs álláspont sem. Nekem ez egyáltalán nem volt egyértelmű, az írásai önmagában nem tudtak volna meggyőzni erről. Az is nagyon érdekes, hogy ettől függetlenül a vallás lenyűgözi, valószínűleg ezért foglalkozott annyit vele.


Ő is valami ilyesmit mond talán, hogy ateistának lenni nem lehet hitbéli meggyőződésből, az ateizmus nem egy vallás, így vallási kérdést sem lehet belőle csinálni.


Ha eleve vallás témakörbe menne, nagyobb valószínűséggel került volna a vallás iránt érdeklődő vagy vallásos emberek elé a kérdés, de ennek sem a teológiához, sem hitbéli különbségekhez nincs köze, ők is kérdezhették volna, miért pont az a kategória.

2017. jan. 24. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!