Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Írjatok olyan létező dolgokat,...

Írjatok olyan létező dolgokat, amiket az emberi agy nem képes megfejteni/ feldolgozni/ megérteni! Miket írnátok ide?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
maga az agy műkédésének logikája és elve.
2010. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A végtelent nem tudja felfogni a mi véges kis agyunk. Mindig egy véges számmal becsli meg a végtelent. Mondjuk úgy 10 milliárddal. Pedig még ez is semmi a végtelenhez képest!
2010. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
szerintem is az agyműködés... ezt soha nem fogjuk megfejteni, csak gondolj bele:D
2010. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
próbáltál már festeni? ;D Nagyon nehéz felfogni a színt, a formát, a torzulást, a fehér egyensúlyt, a csillogást, a csillogás formáját, a fényerejét, a talaj fényének tükrözetét , a tárgy színének tükröződését a talajra, az árnyékot és a környezet konkrét, elhalványuló vissza tükröződését az objektumra. és olyan képet teremteni, ami nem a részletekre épül, hanem a részleteket építeni egy mondani valóra.
2010. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Igazából azért tettem ebbe a kategóriába, mert olyan válaszokra vártam mint a végtelen, vagy a gömbvillám, de nagyon sok másik is tetszik pl az 50X-es gravitáció :D


Igazából így is feltehetném a kérdést:


Milyen dolgokat tudtok ide írni? Olyan dolgokhoz, amiket egy ember nem tudna megfejteni, mert nem elég intelligens, de mondjuk egy fejlettebb lény, pl az űrlények már réges-rég megfejthették, és használhatják.

2010. máj. 24. 10:10
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy így kellet volna feltenni a kérdést!

Rengeteg ilyen dolog van, a dimenzók, idő/időutazás, sejtszintű működés pl. ember/agy, feketelyuk, a fény 2féle terjedése, időjárás változás/előrejelzés, föld működése/mágneses tere, villámok, múlt építészetének rejtélyei, álmok, lét/nemlét.....

De ha valami értelmesebb SCI-FI-t megnézel pont ezekből táplálkoznak, ezeket feszegetik!

2010. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én az emberi hülyeség végtelenségét nem tudom fölfogni...
2010. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

IT-ben a hasonló bonyolultsági rendszerek nem képesek felfogni egymás bonyolultságát. Gondolj arra, hogy egy számítógép sosem fogja tudni "megérteni" a másik számítógépet, vagy önmaga működését. Ahhoz, hogy az egyik "megértse" a másikat, bonyolultabbnak kell lennie. A kérdés lényege, hogy vajon az emberi agy mennyire bonyolult? Ha bonyolultabb, mint maga a világegyetem, elméletileg megértheti. Viszont ironikus módon saját magunkat nem fogjuk tudni teljesen megérteni. Így a kérdés nem tudományos, hanem filozófiai...


z

2010. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Számítógép, elektronika, forog a föld(de mitől?), az ember működése, az első élő dolog a halottból hogy lett, áram, memóriakártya(olyan pici a cdhez képest, mégis többszöröse) adathordozók, lemezmeghajtók, digitális fényképezőgépek,stb... (az átlagembernek általában, a fentiek (másoké) is nagyon jók!)
2010. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A filozófia egy tudomány...
2010. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!