Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha fénysebességgel repülnénk...

Ha fénysebességgel repülnénk előre az Univerzumban egy megadott irányba, akkor elérhetjük valamikor az Univerzum határát?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem akadály elérni egy űrhajónak a fénysebességet. Az űrhajó elindul a Földről egy megadott, tetszőleges irányba, fénysebességgel. El fogja érni valamikor az Univerzum határát?

2018. jan. 14. 19:44
1 2
 1/14 anonim válasza:
29%
Aki erre majd igent, vagy nemet mond léci kűldjön képet az univerzum határáról, illetve mondja el hol tart a hajója a végtelenbe! 🤣
2018. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az univerzum tágulása miatt vannak olyan távoli helyek, amiket fénysebességgel sem lehet soha elérni. Szóval még ha van is széle az univerzumnak, nem érhető el.
2018. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

A tudomány jelenlegi állása szerint a világegyetem végtelen. Már csak azért is, mert az ősrobbanás óta egyre nagyobb iramban tágul a világegyetem, elméletileg egész a fénysebességig (ugye az a maximális határsebesség). Na már most, ha te is fénysebességgel haladnál a "határa" felé, akkor is max. lépést tartanál vele, de soha nem kerülnél közelebb hozzá.

A válasz tehát: ha van is kézzelfogható határa az univerzumnak, fizikai lehetetlenség elérni.

2018. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Egy könyvbe igy ilusztrálták képzeljünk csak el egy hangyát amit egy gumilabdára tettek egyszer elöbb vagy utobb visszajut a kezdőpontba remélem nem igényel magyarázatot;)
2018. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha tudsz angolul, ez a cikk röviden és közérthetően összefoglalja a problémát, illetve választ ad a te kérdésedre is:


[link]


SPOILER: Az univerzum a fénysebességnél gyorsabban tágul.

2018. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még mindig tágul az Univerzum? Bocsi, hogy ennyire tudatlan vagyok, még csak 13 éves vagyok. Valahol azt olvastam, hogy zsugorodik, ugyanis a környező galaxisok és csillagok felénk közelednek. Ha tágulna, akkor a Nap is egyre távolabb lenne tőlünk! (mégegyszer bocsi, ha hülyeséget írok)
2018. jan. 14. 20:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az csak egy elmélet, hogy egy napon megáll a tágulás, és ismét összezsugorodik 1 pontba az univerzum, de a mérési eredmények szerint minél nagyobb a világegyetem, annál gyorsabban tágul. Tehát még fénysebességgel se tudnád "utolérni" a "határát", ha ugyan van neki. Így hiába is volna határa, sose tudnád elérni, tehát végtelen.
2018. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Na és ha nem tágulna, lenne vége? Régebben sokat olvastam a témában, és az a helyzet, hogy nem lehet megmondani.


Megtaláltam egy régebbi kisregényemet sok érdekes extra linkkel, 19-es kommentre (és a többire is) nézz rá:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2018. jan. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

"Ha tágulna, akkor a Nap is egyre távolabb lenne tőlünk! (mégegyszer bocsi, ha hülyeséget írok)"


Ez így is van.

Csak a mi naprendszerünk léptékében a komplett univerzum tágulása olyan kicsi hatást fejt ki, ami nem mérhető.

2018. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy tudom eleve távolodunk a Naptól (lassan), pont ahogy a Hold is tőlünk, mert gyorsabban forog, mint ahogy mi megkerüljük. (fordított esetben közelednénk)


Amúgy ja, nem is látjuk az egész Univerzumot, csak tőlünk 13,8 milliárd fényévre. (Ez az Univerzum kora.)

2018. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!