Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha szívet rajzolunk, miért...

Ha szívet rajzolunk, miért olyannak rajzoljuk amilyennek, amikor nem is hasonlít az emberi szívre? Vagy igen?

Figyelt kérdés
Remélem értitek a kérdést, kicsit bonyolult lett de máshogy nem tudtam megfogalmazni
2008. nov. 1. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Itt annyian írtak, hogy meg kell erősítenem: az utolsó a nyerő. Az egyiptomiak ábrázolták így krokodil szívét - és azóta is ez maradt fenn, mint 'A SZÍV'.
2008. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Én is az egyiptomi verziót ismerem. :)
2008. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Nahát, attól, hogy mind rosszul tudjátok, még nem lesz úgy igaz.
2008. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom, hogy a szarvasmarha szívét utánozza(előttem valaki már írta ezt, én neki adok igazat).
2008. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
95%

sok érdekes verziót olvastam. Az enyém az, hogy amit rajzolunk az lényegében két sziv egymás mellett és az

összetartozást jelképezi.

u.

2008. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
60%

Szerintem mindenki totál el van tévedve. Egyszerű az igazság. Előtte azonban tisztázzuk, hogy az a kicsi piros szívalak nem a konkrétan emberben-állatban dobogó szervet jelképezi, hanem a szerelmet. Ti meg itt belekavarodtok abba, hogy melyik állatéra hasonlít a legjobban. A szív, mint szerelmi jelkép pedig a női (kis-)szeméremajkakról mintáztatott [Láttál már olyat?]. Ez egy nagyon régi jelkép, gondolhatjátok hogy a szerelmeseknek ilyeneken járhatott az eszük, nem csoda hogy ilyesmit rajzolgattak mindenfelé... aminek aztán ugye időközben megváltozott az értelme (mint minden másnak is).

Nem is gondoltátok volna, mi?

Amint megtalálom mégegyszer azt az oldalt a weben, beszúrom a linket, csak hogy bizonyítékom is legyen...

2010. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!