Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Áthúzzátok a 'z' betűt? Na és...

U. Xorter kérdése:

Áthúzzátok a 'z' betűt? Na és a '7' számot?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Áthúzom a 'z' és '7' karaktereket is.
Áthúzom a 'z'-t, de a '7'-t nem.
Áthúzom a '7'-t, de a 'z'-t nem.
Nem húzom át sem a 'z'-t, sem a '7'-t.
Következetlen vagyok a 'z' vagy a '7' karakterek áthúzásában.
65 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kell az egyértelműség miatt akkor átszoktam húzni főleg a 7-est mert gyakran keverhető az 1-essel kézírás esetén. Ugyanígy gyakran a 0-t is áthúzom, hogy meg lehessen különböztetni a nagy O betűtől.
2022. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
És akkor egy újabb válaszlehetőség: a Z-t át szoktam húzni, a z-t nem. A 7-est is át szoktam.
2022. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Egyiket sem húzom át. Olyan 15 éve végigcsináltam egy MIT OpenCourseWare tárgyat, ahol videóra voltak véve a professzor előadásai, táblával meg mindennel. Nagyon tetszett a tiszta írásképe, és a saját csúnya írásomat az övé alapján szedtem rendbe, többek között a z és a 7-es áthúzását is elhagytam.
2022. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én számokkal dolgozom, egyértelmüen és olvashatóan írom mindet, csak akkor húzom át a 7-est, ha hasonlít az 1-eshez de nem tudom kijavítani.

A z-t sem húzom át, nem írok túl szépen, de a z-im kiolvashatóak. Ami nálam összetéveszthetö az az n és u.

2022. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
én mindkettőt áthúzom, sőt még a nagy J-t is
2022. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A 7-est áthúzom, hogy ne tűnjön 1-esnek. A z-t és a Z-t soha.

Az O-t nagy, az o-t kis körnek írom, a 0-t oválisnak, hogy megkülönböztethetők legyenek.

Mostanában sajnos sokszor kell visszatérnem a z-kre, mert az előtte lévő betűt nem húzom fel eléggé, így a z olyan csúnya r-nek vagy 2-esnek néz ki.


U.i.: először azt hittem, hogy az orosz Z-ről van szó...

2022. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

Marhaság. A Z-t nem kell áthuzni, mert miért kéne ?

A 7-esnél, pedig az a normális irás hogy van egy vizszintes vonal, tehát nem áthuzom, hanem csak normálisan írom.

2022. jún. 1. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Milyen vicces hogy pont a 7-es hozzászóló lettél, és nem húztad át egyszer sem a 7-est.

Egyébként ha normálisan írod akkor a tetejét hullámosan ahogy elsöben tanították?

2022. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Deflohelp válasza:
100%

Folyóírásnál nem húzom át a z-t, de nyomtatott betűkkel írásnál igen.

A 7-est mindig áthúzom.

Foglalkozási ártalom, szoftverben egy betűhibát megtalálni aránytalanul sok időt vesz igénybe, inkább fogyjon több tinta, de legyen minden egyértelmű.

2022. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

"szoftverben egy betűhibát megtalálni aránytalanul sok időt vesz igénybe, inkább fogyjon több tinta, de legyen minden egyértelmű."


Papíron tolod?

2022. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!