Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Régi szakácskönyben miért...

Régi szakácskönyben miért írtak mindent rövid u-val?

Figyelt kérdés

Keresek egy régi szakácskönyvet,amelynek csak néhány lapja van meg. Az egyetlen amin el tudnék indulni,az hogy nem létezik benne hosszú u betű.


Bármit amit erről az írásról tudtok azt megköszönöm!



2022. dec. 25. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tutsek Anna, Katóka szakácskönyve nagyon hasonlít kinézetre is meg szövegezésre is ehhez, de egy újabb kiadás, ami nekem van.

Az eredeti több oldalas volt, mint az enyém, szerintem az lehet, amit keresel.

Itt egy link, ahol vannak képek is, nézd meg, hátha tényleg sikerült megtalálni.

[link]

2022. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,Neked! Egy oldalon már megnéztem Katóka szakácskönyvének tartalmát és sajnos nem találtam egyezést. Valóban nagyon hasonlít pedig.
2022. dec. 26. 17:42
 13/14 anonim ***** válasza:
Több kiadás volt, az enyém kevesebb mint 200 oldalas, de találtam olyat is, ami leírás szerint 240 körül van
2022. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Vendéglátóipari Egyetem Könyvtárában, vagy a Vendéglátóipari Múzeumban hátha tudják.


A betűszedés alapján az első linkben a kezdőbetű háború előtti, a két világháború közötti időre utalhat.

2023. jan. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!