Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik az az ország, amelyikre...

U. Xorter kérdése:

Melyik az az ország, amelyikre pontosan egy ország létezik, amit minden más ország lefordít a saját nyelvére, kivéve a kérdéses ország?

Figyelt kérdés

De nehéz volt megfogalmazni ezt a kérdést. Remélem érthető, ha nem is elsőre.

Bónusz kérdés informatikusoknak: hogy hangzik ez a kérdés SQL lekérdezésben?



2023. ápr. 11. 14:04
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
78%
Szerintem a kérdés értelmetlen. Mit fordítanak? Könyvet?Filmet? Kártyát?
2023. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Annak az egy országnak a nevét.
2023. ápr. 11. 14:15
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Én se értem a kérdést, de érdekességképpen elmesélek valamit, idevág.

Az olaszok sokszor nem is Itáliának hívják Olaszországot, hanem mindenféle kedves elnevezéseket találnak ki rá, pl Belpaese (Szépország).

2023. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elefántcsontpart
2023. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor másképp: a sok ország lefordítja a többi ország nevét a saját nyelvére, pl. Magyarországot az angolok Hungary-nak, a német Ungarn-nak hívják, stb. és mi is szinte minden országot másképp hívunk, mint ahogy saját magukat hívják. De van-e olyan ország, amit csak egy ország nem fordít le, de az összes többi igen? És erre az országra az is legyen igaz, hogy vannak olyan országok, amiknek a nevét lefordítja a nyelvére. Így már értitek?
2023. ápr. 11. 15:05
 6/14 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát mondjuk Kínát kevés más nyelven ismerik Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó-ként.
2023. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen ország.
2023. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

South Korea:

Coiria a Deas (Scots Gaelic), Corea del Sud (Italian), Corea del Sur (Spanish), Coreea de Sud (Romanian), Corée du Sud (French), Coreia do Sul (Portuguese), Coréia do Sul (Brazilian Portuguese), Corea Meridionalis (Latin), Dakṣiṇa Koriyā - दक्षिण कोरिया (Hindi, Sanskrit), De Corea (Welsh), Dél-Korea (Hungarian), Dhakunu Koriyava - දකුණු කොරියාව (Sinhala), Dienvidkoreja (Latvian), Drom Korea - דרום קוריאה‎ (Hebrew), Etelä-Korea (Finnish), Kūriyā al-Ǧanūbīyâ - كوريا الجنوبية‎ (Arabic), Güney Kore (Turkish), Hanguk / Han'guk - 한국 (formally Daehan Minguk / Taehan Min'guk - 대한민국) (Korean - South Korea), Hánguó - 韩国 (formally Dàhánmínguó - 大韓民国 or Náncháoxiǎn - 南朝鲜) (Mandarin Chinese), Hàn Quốc (Vietnamese), Nam Hàn (Vietnamese variant), Haravayin Koria - Հարավային Կորեա (Armenian), il-Korea t'Isfel (Maltese), Jižní Korea (Czech), Južná Kórea (Slovak), Južna Koreja (Croatian), Južna Koreja (Upper Sorbian), Južna Koreja - Јужна Кореја (Macedonian, Serbian), Kankoku - 韓国 (formally Daikan Minkoku - 大韓民国 (Japanese), Kaoli Tai - เกาหลีใต้ (Thai) Korea Południowa (Polish), Korea Selatan (Indonesian, Malay), Koreja e Jugut (Albanian), Korsel (Indonesian variant), Lõuna-Korea (Estonian), Namjosŏn - 남조선 (Korean - North Korea), Nigani Kuria (Inuktitut), Notia Korea - Νότια Κορέα (Greek), Pietų Korėja (Lithuanian), Pivdenna Koreya - Південна Корея (Ukrainian), Pódpołdnjowa Koreja (Lower Sorbian), Sør-Korea (Norwegian), Südkorea (German), Suðurkorea (Faroese), Sydkorea (Danish, Swedish), Timog Korea (Filipino/Tagalog), Umnud Solongos - Өмнөд Солонгос (Mongolian), Yuzhna Koreya - Южна Корея (Bulgarian), Yuzhnaya Koreya - Ю́жная Коре́я (Russian), Yvykorea (Guaraní), Zuid-Korea (Dutch), Zuud-Korea (Limburgish), தென்கொரியா[romanization needed] (Tamil), جنوبی کوریا[romanization needed] (Urdu)

2023. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Hát érdekes kérdés, azt hiszem nem tudom... :)
2023. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező :) talán Mali. De nem tudom csak tippelek. :)
2023. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!