Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egyesek miért írják nagybetűve...

Egyesek miért írják nagybetűvel az Én, Te személyes névmásokat?

Figyelt kérdés
Nem szokás nagybetűvel ezeket írni és elég visszatetsző. Az egoizmust látom ebben.
2023. ápr. 16. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Az én-en kívül a többire nézve tanulmányozd az aktuális helyesírási szabályzatot.
2023. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Általában helyesírási hiba. De bizonyos esetekben kiemelés céljából teljesen elfogadható. Ahogy megszólítás esetén is.

A használata részben eredhet az idegen nyelvű szövegekből. Bár többnyire ott se nagybetűvel írandóak, de sok mondat kezdődik személyes névmással angol és más nyelvek esetén. Így "beéghet" azok nagybetűvel való írása.

2023. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert azt képzelik, hogy ezzel valami megbecsülést fejeznek ki, de csak ostoba modoroskodás lesz belőle.
2023. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 BringaManó ***** válasza:
67%

#0: a "Te"-ból hogy jön ki az egoizmus?


#3: "azt képzelik, hogy ezzel valami megbecsülést fejeznek ki, de csak ostoba modoroskodás"


Oké, ízlés dolga, ha neked az, akkor így jártunk. Aki írja, az nyilván nem annak szánja, hanem megbecsülés, tisztelet jelének, ahogy írtad is. Nyilván van, akinek a tiszteletteljes beszéd, vagy egy meghajlás, vagy egy elismerő biccentés is "ostoba modoroskodás", sag schon, ő bajuk.

2023. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Én azt sem szeretem, ha az "ön"-t vagy az "önök"-et kezdik az emberek nagybetűvel, de emlékszem, hogy amikor ügyfélszolgálaton dolgoztam, az egyik ügyfél nagyon bepipult attól, hogy nem kezdtem nagybetűkkel ezeket a szavakat, amikor írtam nekik egy levelet (és még büszke is volt magára, amiért hibát talált a levelemben). Nem mondom azt, hogy tökéletes helyesírással írok, de ez volt az egyetlen "hiba", ami kiszúrta a szemét.
2023. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 BringaManó ***** válasza:
100%

Hát az tényleg hiba volt. Nem helyesírási, hanem "ügyfélszolgálati".

Ha úgy kezded a levelet, hogy "Na ide figyelj, apafej!", azzal is ugyanez lett volna a helyzet: nem helyesírási hiba, hanem egy ügyfélszolgálat(os) így nem írhat az ügyfélnek.

2023. ápr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem úgy kezdtem a levelet... volt benne egy olyan részlet amiben kis "ö"-vel kezdődött az "önök", és arra akadt ki, mert szerinte az nagy "Ö". Annak soha nem voltam híve, hogy tegezzük az ügyfelet, még akkor sem, ha a vezetőim kitalálták, hogy át kell venni a svéd-modelt, ahol mindenki téged mindenkit, leszámítva persze a királyt. Jöttek is a levelek, hogy nem tetszik nekik az, hogy egy random ember azt írja nekik, hogy húzd ki a borból a fekete tápkábelt.
2023. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 BringaManó ***** válasza:
79%

Nem a kezdés volt a lényeg... Mindegy, akkor hagyjuk.

(Igaza volt. Nem helyesírás szempontjából.)

2023. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Max abból a szempontból, hogy az ügyfélnek mindig igaza van, akkor is, ha nincs.
2023. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
Mondat elején mindig.
2023. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!