Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a különbség a "that's" és...

Mi a különbség a "that's" és a "this's" között?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

That = az

This = ez

2023. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 nem ez a válasz, sokkal gyakrabban használják angolban "this" helyett "that"-et, mint ahányszor mi a magyarban "ez" helyett "az"-t
2023. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 BringaManó ***** válasza:
100%
Valamint fontos különbség még, hogy a that's egy szokványos forma, a this's nem annyira, speciálisabb, "nonstandard"... angolórán ne használd. :-) Írásban inkább this is / this has.
2023. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BringaManó ***** válasza:
84%

#2: ha nem is "helyett", de érteni vélem... :-)

Ugyanakkor van olyan is, amikor ők this-t használnak, amikor mi nem (pl. telefonban bemutatkozáskor: Hello, this is Peter), szóval azt nem tudom, hogy összességében tényleg több-e a that...

Az nyilvánvaló, hogy vannak eltérések, nem lehet mindent egyszerűen "tükörfordítani", de a nyelvek már csak ilyenek.

2023. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ez magyarul sem olyan egyszerű, mint ahogy ezt #1 írja. Mondhatnánk, van ezeknek 5-5 jelentése, amiből egy fejezi ki azt, hogy valami itt vagy valami ott. Magyarhoz az értelmező szótárat, angolhoz meg az egynyelvű magyarázókat ajánlatos tanulmányozni.
2023. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:
50%
Jó, jó, de aki feltesz egy ilyen kérdést (és ráadásul itt...), az feltehetően még csak ott tart, ahol elég kábé ennyi... :-)
2023. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a "this" alapvetően mutató névmás, a "that" pedig vonatkozó névmás. Pl. This is a painting that is beautiful.
2023. ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:

Háát... Nem vagyok egy angolguru, úgyhogy maradjunk abban, hogy "szerinted" van így. :-)


(Az első szó lehetne "that" is, ha nem közelre, hanem távolra mutatsz a névmással, a vonatkozó névmás helyén pedig én talán inkább which-et mondanék, bár a that is jó lehet... Remélem, majd valaki megírja, aki kompetens. :-)

2023. ápr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Épp az a lényeg hogy ott vagyok a kiállításon és rámutatok a festményre, én így értettem, szerintem ezt jelenti. Vagy valami kézzel foghatót mutatok és arról magyarázok, térképen rámutatok valamire, újságban kiemelek egy szövegrészt, és arról beszélek, stb.

A vonatkozó névmásban igazad van, én rendszeresen találkozom a that-tel és a which-el is, mintha csereszabatosak lennének. (Ugyanez van a német nyelvben is, ott vonatkozó névmásként lehet használni a névelőt (der, die, das) vagy a welche-t (ragozva), amely az angol which-nek felel meg).

2023. ápr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"az feltehetően még csak ott tart, ahol elég kábé ennyi"

Magadra vetted a hozzászólásomat, de hát általánosságban írtam.

Viszont, mint írtam, ennyit magyarból is illene tudni, hogy az ez meg az az az több, mint távolsági definíciós mutató névmás. Hacsak nem általános iskolás másodikosról van szó, akkor valóban még nem kellett neki a magyar nyelvvel behatóan megismerkednie. Középiskolásként már elvárható, hogy maga mögött tudjon legalább egy könyv elolvasását. :D Mikor én jártam alapvetőbb iskolába, akkor az "átalános"-ban voltak utoljára olyan osztálytársak, akikről tudtuk, hogy az olvasás oly annyira nem smakkol nekik.

2023. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!