Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Leittam magam - jelentheti...

Leittam magam - jelentheti azt is, hogy leittam a ruhámat? Hasonlóan ahhoz, hogy leettem magam.

Figyelt kérdés
2023. szept. 10. 09:55
 1/5 BringaManó ***** válasza:
100%
Természetesen igen.
2023. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Igen, jelentheti azt, hogy valaki (pl. vízzel) leissza a ruháját,és jelentheti azt is, hogy valaki lerészegedik.
2023. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Éppen ezért, ha nem akarod hogy félreértsék, akkor fogalmazz pontosan.

Ha a ruhádra folyt a pia, akkor nem "Leittam MAGAM", hanem "leittam a RUHÁMAT" a megfelelő kifejezés.

Különben vicces helyzetbe kerülsz.

2023. szept. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Off: Jó látni téged, kedves Bringa Manó, nagyon sokat segítettél, illetve a mai napig segítesz az embereknek a helyesírással kapcsolatos kérdésekben! Maximális respekt! :)
2023. szept. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:
100%

:-*


Sajna több itt a nem-helyesírás, mint a helyesírás (pl. ez a kérdés is)... De persze ezen a téren is igyekszem tartani a frontot még, csak annyi zöldség jön... Pl. azt mondja valaki, hogy "ha nem akarod hogy félreértsék, akkor fogalmazz pontosan"... Egy fenét kell mindig pontosan fogalmazni! Millió-egy dolog segít, hogy ne értsék félre az emberek egymást, a szövegkörnyezettől a szituáción át a metakommunikációig... A nyelv pontosan úgy alakult ki, és alakul továbbra is (jelenleg is!), hogy van benne egy csomó "felesleg" meg egy csomó "hiány", de ezek mind pont azért vannak így, mert a kommunikáció során így értjük meg egymást a legjobban ÉS a leggyorsabban. Lehetne sokkal hosszabban, sokkal pontosabban – sőt lehetne sokkal rövidebben is sokkal pontosabban, de jelenleg épp ez tűnik optimálisnak, leghatékonyabbnak, ami van. Holnap már kicsit más lesz.


Méghogy nem "megfelelő" (!) az a kifejezés, hogy "leittam magam"... Nemá.

És ha vicces helyzetbe kerülök? Lehet, hogy éppen vicces helyzetet szeretnék.

Van amikor direkt kétértelműen fogalmaz valaki. Vagy direkt egyértelműen a "másik" értelemben... viccek, versek, dalszövegek... nem is példálózom.


Na, szóval ez a kifejezés (leissza magát) két dolgot is jelent, és bízzuk a beszélőre, hogy az adott helyzetben eldöntse, hogy megfelelő-e ezt használni.

Ha nem jól dönt, akkor meg lesz egy kis derültség, és majd legközelebbre megtanulja, hogy mire figyeljen.


(amúgy meg "magát" nélkül a "leiszik" egy csomó dolgot jelent, meg fogtok lepődni, mi mindent összeszedtek a szótárkészítők :-) [link] )

2023. szept. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!