Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért küzd helyesírási hibákkal?

Figyelt kérdés

Szinte mindegyik közösségi oldalon, (pl. Facebookon, Instagramon, TikTokon, Redditen) amikor néha olvasgatom a bejegyzések alatti hozzászólásokat, egyes embereken komolyan le vagyok döbbenve, hogy mennyire nem tudnak helyesen írni, és nem csak c*****ok, hanem magyarok között is bőven vannak ilyenek.

Én pedig mindig elgondolkodom, hogy ezek egyáltalán nem jártak iskolába, vagy jártak, csak szimplán ennyire nem érdekli őket?

Mert nekem úgy bántja a szememet, hogy az már fáj.

Nem írok most példákat, mert nyugdíjas koromig írhatnám.


Szóval ez csak engem irritál? :/


dec. 2. 12:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Eztet senki nem tudhattya.
dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Azért, amiért a többi 8 milliárd ember is. Vagy meg se tanulta, vagy elfelejtette idővel.

De ami azt illeti engem jobban irritál az a sok ember, aki meg egy matek érettségit nem lenne képes letenni. És általában erős átfedés van a nyelvtan nácik és a matematikai analfabéták közt. Valamiért utóbbira mégis szinte büszkék az emberek, hogy "ő ezt már iskolában se tudta".

dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
A leírtak alapján te küzdesz a helyesírási hibákkal, a magyarok többsége le*ja, vagy már feladta. Másrészt a zárójeles felsorolásod az első tagmondathoz tartozik, így mögé kell a vessző, de azért ne add fel!
dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Egyrészt az oktatás zuhanó színvonala miatt, másrészt mert már cikinek számít olvasni, így csak egymástól tanulhatják a helyesírást.
dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

3-as, köszi, most is volt mibe belekötni. :D


Nem arra céloztam, hogy hova kell kitenni a vesszőt, hanem a betűkre, és ezzel együtt a szavakra.

Például j vagy ly, légyszi helyett lécci, adja helyért agya, azt helyett aszt..


Na ezek készítenek ki a legjobban!! 😃

dec. 2. 13:45
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
#4 régen még sokkal rosszabb volt az emberek helyesírása, csak az emberek 90%-ának az írásával soha senki nem találkozott. Ma viszont mindenkié szembe jön veled a világhálón.
dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Kólauborkával ***** válasza:
78%
A nyelv folyamatosan változik a kor igényeinek megfelelöen. Ahogy 100éve sem ugyan olyan volt a Magyar nyelv, mint ma, úgy 100év múlva is másmilyen lesz.
dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
#6 Általános iskolában az osztályunk legrosszabb tanulóinak se volt olyan borzalmas helyesírásuk, mint amilyet mostanában felnőtt emberektől látok.
dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 TappancsMancs ***** válasza:
77%

Még nem olvastam végig a kérdést és a válaszokat sem, de... De sajnos önhibájukon kívül is az emberek hajlamosak az információhiány miatt szinte akármiből "magyar" kérdést csinálni. Információ hiányból következik sok "bezzeg magyar"-ozás, ami valójában egyáltalán nem magyar sajátosság. Tényleg nincs hibáztatva senki, és inkább csak a jellegzetesség ismerete miatt írom le. Az biztos, hogy tévedünk, ha általános világszerte megfigyelhető jelenségből magyar sajátosságot csinálunk.


Az angol és bizony más nyelvek is küzdenek a helyesírással. Ha rákeresel rengeteg találatot és cikket is fogsz róla találni. Egy-két példa és nem kell elolvasni, csak mellékesen itt van, hogy lássad is.


ThoughtCo - tudományos lap cikke:

Általános helyesírási problémák angol nyelven

"A szavak angol nyelvű helyesírása kihívást jelentő munka. Ami azt illeti, sok angol anyanyelvűnek problémái vannak a helyesírással. Ennek egyik fő oka, hogy sok-sok angol szót NEM úgy írnak, ahogy kimondják. Ez a különbség a kiejtés és a helyesírás között sok zavart okoz." ...

[link]


The Guardian cikke:

A tanulói helyesírás és nyelvtan „válságszinten”

"Az angolul beszélő egyetemi hallgatók egész generációjának helyesírási és nyelvtani színvonala mára annyira rossz, hogy "bizonyos fokú válság" van az írásbeli nyelvhasználatukban - figyelmeztetett tegnap egy új szótár kiadója."

[link]


BBC NEWS cikke:

A helyesírási hibák "milliókba kerülnek" a kieső online eladások miatt

[link]


Cambridge News:

A felnőttek több mint egyharmada olvasási, írási és helyesírási nehézségekkel küzd

[link]


WalesOnline:

[link]


Deutschlandfunk cikke (német):

Problémák a német nyelvvel

"A tanulóknak egyre több problémájuk van a helyesírással. Egyes területeken a hibák száma meredeken növekszik. Mekkora a probléma?"

[link]


LeMonde cikke (francia):

A helyesírás végtelen csata, a középkortól az inkluzív írásig

"A francia a román stílusú nyelv, amelynek írását a legnehezebb elsajátítani."

[link]


🤔

dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 TappancsMancs ***** válasza:
100%
🤪 na?
dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!