Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért akkor gáz, ha valaki...

Miért akkor gáz, ha valaki több diplomával nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés

Magamról lenne szó.Van közgazdasági illetve, mérnöki diplomám.


Mindkét esetben, a diplomamunkákat át kellett nézetnem nyelvtantanárral, mert azért mégiscsak ciki lett volna tele helyesírási hibával beadni.

Amikor ezt valakinek elmondom, totál bekattanik sokat a rendszert szidják, mások az oktatást, valakik a kormányt, valakik meg a tanárokat.


Kézzel nagyon kell írnom.A word kijavítja a komolyabb helyesírási hibákat, a googleben meg megtudom nézni,hogy valamit hogy írnak.

Főleg azzal van bajom,hogy hol legyen vessző, mit mikor írunk egybe.



Viszont, én nem érzem gáznak ezt, elvégre nem nyelvtanból diplomáztam.

Az agysebésznek sem kell értenie a mikrocsip forrasztásokhoz vagy a makroökonómiához, persze fogalma van róla,de az teljesen más, mint olyan tudományterületen diplomát szerezni.


dec. 22. 17:41
1 2 3 4
 1/32 A nagy Levin ***** válasza:
91%

Mondjuk, az elég kellemetlen lehet, ha például közgazdászként írsz egy szakmai cikket, tele helyesírási hibával. Bármennyire is jó a cikk, komolytalannak fognak gondolni.

Egyébként a helyesírás fejlesztető.

dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

1#


Nem nagyon fejleszthető.

Nem vagyok egy Nyilas Misi, nem szeretek könyveket olvasni.Egyetemen, csak a kötelező volt a kezemben, meg ami a diplomamunkához kellett.

dec. 22. 17:59
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

#2: nem értem ezt a reakciót. Megkérdezdet, miért gond ezt, kaptál egy korrekt választ, erre védekező pozícióba vágod magad.

Ha ez van, akkor ez van. Ha eddig bevált, hogy Worddel vagy másokkal javíttasd a a szövegeidet, akkor csináld.

dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha akarod azért fejleszthető az, de inkább olyan, hogy jó, ha megy az is. Az viszont tényleg fontos lehet, ha publikálnod kell és sehogy sem olyan, mint amit már megszoktak a témakörben. De szerintem nem a ciki kategória, hanem a jó lenne kategória.


Amúgy mintha mostanában a helyesírást nagyon elővették volna, vagy csak nekem tűnik úgy?

dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
A helyesírás valóban fejleszthető és munka sem kell hozzá: elolvasol 200 könyvet és automatikusan helyreáll a helyesírásod.
dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

#5 de hát írja, hogy nem érti az olvasás örömét... Ez a lény egy evolúciós zsákutca.


"agysebésznek sem kell értenie a mikrocsip forrasztásokhoz"

Nem bizony! És belgyógyásznak sem kell lennie. Csak éppen nem kéne a járda szélére pottyantania ürülékét a város főterén vasárnap délben. Mert a rossz helyesírás az kb az a szint, meg az orrturkálás, meg a böfögés. Persze, egészséges embernél, mert elmebetegtől természetesen nem várható el, hogy helyesen tudjon írni.

dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás (és az argó mellőzése) alapkövetelmény egy jól nevelt embernél.
dec. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy hogyan szereztél így 2 diplomát is. Egyetemi tanulmányaid során nem kellett elolvasnod egy könyvet sem, amiben helyesen vannak leírva a mondatok?
dec. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem mi ez a sok helyesírás megszállott… Ennyi erővel akkor én meg mondjam azt, hogy full cink nem érteni a matekot? Az is csak gyakorlás kérdése, mint a helyesírás. Sőt, matek tudással hatalmas előnyöd is lesz az életben, mert ha a munkádhoz nem is kell, egy keresett diploma megszerzésére mindenképp szükséged lesz rá (meg amúgy a matekos látásmód is aranyat ér).


Egyszerűen semmi értelme a helyesírásnak és nem fog segíteni neked az életben. Oké, cool ha te jó vagy benne, de lassan 2024 lesz, ez miatt lenézni embereket elég nevetséges dolog. Szerintem a választékos beszéd a legfontosabb, mert nélküle interjúkat bukhatsz és mindenki butábbnak fog tartani valamennyivel. Viszont választékos beszédhez pont elég az érettségiig tanulni, utána a kellő szint már meglesz.

dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

#9: lehet a széllel szemben pisálni, és fennkölten hirdetni, hogy a szél a hülye, de ettől még összehugyozom magam.

Az emberekben negatív asszociációt kelt, és ezt nem lehet egyik pillanatról a másikra megváltoztatni. Ilyen szempontból ez kb. ugyanaz, minthogy valaki jól artikulál egy előadásnál, más meg maga elé motyog: a tartalom lehet ugyanaz, de az eredményben lesz különbség (igenis zavaró az olvasó számára a rosszul megírt szöveg). Ezt kifejtettük a Kérdezőnek, aki veled ellentétben azon az állásponton van, hogy nem különösebben fejleszthető a helyesírás.

dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!