Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mik lehetnek azok az okok,...

Mik lehetnek azok az okok, amiért kisiklik egy vonat?

Figyelt kérdés
Mostanság attól kezdtem el parázni, hogy utazom a vonaton, kisiklik, és szörnyethalok. Ezért már vagy féléve nem merek ráülni. Kérlek, segítsetek ezen a fóbiámon. :)
2011. febr. 1. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan ok, ami miatt kisiklik egy vonat.


Segítettem a fóbiádon?

2011. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet: síntörés, keréktörés, megengedett sebesség túllépése például egy ívben, átállítják a váltót a vonat alatt (az egyik része az egyik vágányon, a másik része a másik vágányon folytatja az útját), idegen tárgyak a vágányon, ütközés másik járművel, stb...
2011. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Apum mindig a 3. kocsiba száll be, mert szerinte ha a vonat belemegy egy másik szerelvénybe akkor az első 2 kocsi törik össze /siklik ki / és a 3.ik nem. Nem tudom ennek mennyi a valóságalapja...
2011. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Apum alatt siklott már ki vonat, azt hiszem, hóakadály miatt. Lefordult a töltésről a kocsi, felborult. Semmi baja nem lett. Nem fogsz meghalni ;)
2011. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Apum alatt még nem siklott ki a vonat, mert kamionos.
2011. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja, én is mindig ilyen 2-3. kocsiba ültem anno.

Nagyon köszi a válaszokat. :*

2011. febr. 1. 23:37
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
helyesírás? elég rendesen betaláltad ezt a kategóriát, amugy annak a valoszínűsége, hogy kisiklik elenyészően kicsi, hatalmas tömege és lendülete van egy vonatnak, nehéz kisiklatni, max magának a pályának a hibájából adódóan lehet gond
2011. febr. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És attól nem parázol, hogy a VILLAMOS kisiklik?!...

Mert az is sínen megy...

Csak szólok!

2011. febr. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De a villamos csak 50-el megy, a vonat meg 120-al :D Vonaton nagyobb lehet a hapci.
2011. febr. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Személy szerint egy buszbalesettől jobban félek, gyakoribb is. Ha adott egy busz 80 km/órás sebességgel, egy kamion a szembejövő sávban 100 km/órás sebességgel, akkor az első ülésen utazó emberre milyen erőhatás hat frontális ütközéskor? A mai vonatok nagyon biztonságosak, volt a Discoveryn egy műsor, ami pont erről szólt.

Tényleg érdemes a középső kocsiban ülni, mégpedig háttal. Ők vannak a legnagyobb biztonságban.

2011. febr. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!