Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Na-val, vagy Na-mal?

Na-val, vagy Na-mal?

Figyelt kérdés
(nátrium)
2009. febr. 26. 18:27
 1/7 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom,Na-mal,mivel kiejted a szót a szövegben és úgy ragozod.
2009. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Na-mal. Ez biztos. :) Mint ahogy Ca-mal. Majd biztos írják, hogy márpedig Na-val és Ca-val...
2009. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Ez nem igaz.

Márpedig Na-val és Ca-val kell írni!!!

2009. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

És akkor a Pb-t hogy írjátok le? Pb-mal? Ez azért elég furán néz ki...


Szerintem Na-val.

2009. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
hol? nem lehet simán kiírni, h natriummal? az is érdekes amúgy, mert az meg nátrium... Na ezen igazodjon ki vki...
2009. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na-mal.

biztos, mivel hogy a rövidítéseknél mindig úgy kell írni a toldalékot, ahogyan kiejted.

2010. máj. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
51%

NA-val mivel a val hasonul mikor rendesen kimondjuk de itt magánhangzó után nem tud hova hasonulni szóval NA-val

(nyelvtan tanár verte a fejembe szóval így van)

és azárt NA a Nátrium mivel valószínű aki felfedezte Natriumnak nevezte mert nem ismerte az ékezetes betűket szal az angol volt vagy amerikai az ki NA-t felfedezte.

nah ez is megmagyarázva! XD szóval NA-val és azért NA NÁ helyet mert nemzetközi képlet kell nem fogják a kedvünkért átjavítani világ szerte Ná-ra

2010. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!