Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért olyan baromi nehéz jól...

Miért olyan baromi nehéz jól használni az egyenlőre és egyelőre szavakat? Merőben mást jelent a kettő.

Figyelt kérdés
Komolyan egy kezemen meg tudom számolni akik helyesen írják. Vagy csak engem idegesít ez?
2011. szept. 9. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz jól használni, csak hát nem véletlen szidják az oktatás süllyedő színvonalát.


Na meg a fiatalok agyát is tönkreteszi a sok egyen-lőre.

2011. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kijavítom azt akitől rosszul hallom, engem is nagyon idegesít. Nem tudom miért képtelenek megtanulni. Nem csak azok akik most jönnek ki az iskolából, bármilyen generáció képes rosszul használni.
2011. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

És mért olyan nehéz kibírni, hogy ne tegyünk fel baromi idióta kérdéseket?! Látod engem meg ez bosszant...

Nem nehéz ám kitalálni, hogy mért keverik, de segítek, köze van az "n" betűhöz!

2011. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Réti bubuzér ***** válasza:
85%
EZ még kisebb probléma. Sokkal idegesítőbb, amikor mindent különírnak. Rá lépek, csillag fényes, fel állok, ilyenek... Ettől lehet igazán visítógörcsöt kapni. És ez nemcsak a fiataloknál jellemző sajnos :(
2011. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

kedves harmadik!


Ha idiótának tartod a kérdésemet, minek írsz ide? Velem ne arcoskodj.Szerintem Te se tudod mi a különbség a két szó között. Nem az n-betű...

2011. szept. 9. 12:56
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja igen a másik kedvencem az igekötős igék.Annyi ilyet olvasok: meg mondom, el megyek, megtudom mondani...


Istenem nem olyan nehéz ez! Általános iskola alsó tagozat!!!

2011. szept. 9. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel. Szerintem a helyes beszédre/írásra való igény hiányzik az emberekből. Nem az a baj, hogy keverik például ezt a két szót, vagy ilyeneket írnak, hogy "elkellett mennem", hanem hogy sz..nak rá, nem is érdekli őket. :(
2011. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Hány és hány hibát elkövetnek az emberek! Egyszerűen hiányzik belőlük az igényesség, katasztrofális a helyesírás általános szintje.

Az egye(n)lőre olyan, mint a hely(i)ség; rengeteg helyen láttam már kiadó "üzlethelységet".

2011. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Azért írják a legtöbben rosszul, mert szerintem a köznyelvben úgy terjedt el az "egyelőre" szó, hogy az n hangot is belemondja 100-ból 99 ember, még azok is, akik egyébként helyesen írják.

Szerintem amúgy - pont a fentiek miatt - 20-30 év múlva már az egyenlőre alak lesz a helyes, szótári alak.

2011. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Arról van szó, hogy b a beszélt nyelvben az egyenlőre átvette az egyelőre jelentését is. Én is csak ez utóbbit használom, de ha le kell írnom oda figyelek rá. Ugyan ez a helyzet a helyiség-helység párral.
2011. szept. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!