Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért olyan fontos a helyesírás?

Miért olyan fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés

Mindenki lenézi azt, aki nem tud helyesen írni.

Nem értem miért olyan fontos hogy gyakori-kérdéseken ki hogy ír.



2012. jan. 12. 22:59
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
A rossz helyesírású szöveg nehezen olvasható, és általában nem egyértelmű. Van olyan, hogy többet kell gondolkozni azon, hogy a rossz helyesírású ember mit akar kérdezni, mint magán a válaszon. Ha mindenki törekedne a helyesírásra, akkor azért jobb lenne, nem? Még akkor is, ha senkinek nem menne tökéletesen.
2012. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
90%
Mer báncsa a szememet.
2012. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
95%

És egyébként is... rendes magyar emberek vagyunk. Ha ennyire fittyet hánynánk szókincsünkre, a helyesírása, stb., a végén tényleg nem maradna ebből a nyelvből semmi. Nem vagyok hungarista vagy hasonló, viszont a nyelvünk valóban nagy érték, nagyon gazdag a szókincse és rendkívül sokféleképpen kifejezhetjük magunkat, erre büszkének kell lenni - és az egyetlen módja, hogy megóvjuk ezt a megmaradt magyar értéket, ha mondjuk itt gyakorin sem hanyagoljuk el, pusztán mert úgy rövidebb, kényelmesebb.


Én ezért írok - ill. próbálok helyesen írni.

2012. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Lehet csak engem nem zavar hisz én sose tudtam helyesen írni.

De annyira feleslegesnek tartom azokat a hozzászólásokat, amik a választ kiírok helyesírását kritizálják.

2012. jan. 12. 23:24
 5/60 anonim ***** válasza:
58%
Ma már az álamfő is megteheti, hogy nem ír hejesen.
2012. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Schmitt Pál szerintem diszgráfiás. Ott inkább az az felháborító hogy senki nem javítja ki neki.
2012. jan. 12. 23:28
 7/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem felesleges.

Ilyen alapon a buszvezető se figyeljen oda, mert minek? Valahogy elmegy a járgány úgy is, nem?

Vagy a mérnök se figyeljen oda, hiszen úgyis felépül az a ház, elkészül az a hajó vagy repülőgép...

Kicsit többször ütközik, zuhan majd le, na és?


A helyesírásod mutatja azt is, hogy mennyire vagy gondos, összeszedett. Ha semennyire, vagy csak alig - akkor ki akar veled foglalkozni majd?

Senki - vagy csak a hozzád hasonlók.

2012. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

Úgy vélem a precizitásnak semmi köze a helyesíráshoz.

Én inkább azt nem értem miért nézik le az ember, amiatt ha nem tud helyesen írni, és miért könyvelik el úgy hogy semmirekellő és semmi nem lehet belőle.

2012. jan. 12. 23:33
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, megértem, ha nem esik jól, amikor azzal találkozol, hogy valaki föltesz egy kérdést, ami őt valóban foglalkoztatja, és bizonyos hozzászólók minősíthetetlen stílusban leoltják, mivel nyilván mindenki hibázhat. Ugyanakkor a helyesírás egy olyan minimálisan elérendő készség, amit bár tanulni kell, mégis hozzá kellene hogy tartozzon az alapvető együttélés szabályaihoz. Tudom, hogy van diszgráfia, tudom, hogy van, akiknek nehezebben meg, ezzel nincs is gond. Ugyanakkor két dolog:

1. Ha valaki ebben a világban él, nyilván vásárol. Lehet arra hivatkozni, hogy rosszul látok, meg hogy discalku vagyok, de ha nem akarom, hogy átverjenek (akarva vagy akaratlanul) a boltban, akkor meg kell tanulni számolni. Ugyanígy, ha írni akarok, meg kell tanulni helyesen írni.

2. A mai világ a net használata miatt egyre inkább előtérbe helyezi az írást. Ahogy jobban érzed magad, ha olyan valakivel beszélsz, aki szépen beszél, nem káromkodik, és a helyzetnek megfelelően találja meg a szavakat, ugyanez igaz az írásbeliségre, az írásképre sem.

Az - még egyszer mondom - más kérdés, hogy nem illik lenézni ezért senkit. Engem is zavar, ha valaki helytelenül ír, de ezért még soha senkit nem oltottam le a GYIKen (sem).

2012. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
*
2012. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!