Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan szó hogy pusztulat?...

Van olyan szó hogy pusztulat? Illik használni?

Figyelt kérdés
A "pusztulat vagy" az értelmes? nem én írom csak ha nem helyes akkor megmondom az illetőnek (szemetszúró szó)

2012. márc. 10. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Igen.

Olyan, mint a döbbenet, mozzanat, stb.


"Dögölj meg óra, te pusztulat-mérték, te álomba csörrenő percparancs,

Eleget ítéltél, rohantál, most már jobb lesz, ha állsz, maradsz."


Ám a mai káromkodó szövegkörnyezetben, eredeti értelmét elhanyagolva üres, emberekre aggatott jelzőként szerintem igénytelenség használni.

2012. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 beglerbég ***** válasza:
100%

Hát hogy a pusztulatba ne volna! :D (Hogy van-e? Ha nem volna, akkor itt lenne ez a kérdés?) :D


Attól még, hogy nemigazán van dokumentálva, miért lenne helytelen?


Illik-e használni? Nos... Illik-e szentségelni? Szentségelsz-e ha a helyzet megköveteli? :)


Kikubikoltam egy cikket, érdekes gondolatok...:

[link]

2012. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
A cikk elejét olvastam, de örülök h a hivatásos nyelvészek nem úgy állnak hozzá a dolgokhoz mint a nyelvtannáci nethuszárok.
2012. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Helyesírás oldalon nincs találat a szóra.


Viszont a Népszótár szerint a jelentése: betegség; eredete pedig a börtönszleng...


Én nem használnám semmiképp (a negatív jelentése miatt), különösen személyekre nem.


Az 1. válaszban beidézett versre is rákerestem, nekem semmit nem mond a szerző neve; maga a vers pedig nagyon nem tetszik. Bocsánat, Laciii, de ez van.


Üdv. :)

2012. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztosan kortárs mű, csak egy példát kerestem.
2012. márc. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
IMÁDLAK BERTA!!!
2012. márc. 11. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!