Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szerintetek, hogy magyarázzam...

Szerintetek, hogy magyarázzam el a 3. -os öcsémnek, hogy a b az mássalhangzó az "ő" meg a többi az meg magán hangzó? Itt erősködik, hogy ők így tanulták, közben pedig anyával ketten mondjuk neki, hogy ez nem így van.

Figyelt kérdés
( pedig én is ugyanazokhoz a tanárokhoz jártam.
2012. szept. 26. 17:48
 1/6 anonim válasza:
66%
Szia! Próbáld úgy magyarázni neki, hogy a b azért mshangzó, mert úgy mondjuk h bé egy másik hanggal ahogy a nevében is benne van. Bé, gé, cé, es, de mghangzókat megukban: e,a,ű. Nem tudom mennyire voltam érthető és kifejező :)
2012. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Nyisd ki a magyarkönyvét, és mutasd meg neki, mit írnak benne!
2012. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Doktorrossz válaszát pontosítanám annyiban, hogy ne a mostani, hanem az 1. osztályos olvasókönyvet vegyétek elő. Az iskolák többségében az Apáczai Kiadó könyveit használják; azokban pedig a betűtanulás időszakában az ún. "hívóképeken" pirossal vannak írva a magánhangzók, és zölddel a mássalhangzók.


Amúgy sok negatívumot tudnék mondani a magyar közoktatásról, de azért azt nem gondolnám, hogy bármelyik tanító is annyira balfék lenne, hogy ilyen alapdologban téved...


Az első válasz sem teljesen pontos, mert csak az ábécében mondjuk úgy az egyes betűk nevét; a hangok viszont önállóan hangoztathatók, pl. jelen esetben a [b].


Próbáljátok úgy elmagyarázni az öcsédnek, hogy a magánhangzókat könnyű kiejteni önmagukban, nem hallunk mellettük semmiféle más hangot. A magánhangzósort is megtanulhatja kívülről (ha már 1.-ben ez kimaradt...): a, á, e, é, i, í, o, ó, ö, ő, u, ú, ü, ű.

A mássalhangzókat pedig nehezebb kiejteni, azaz a többségüknél a kiejtéskor hallunk egy másik hangot is a szándékozott mellett, ezért hívják mássalhangzónak.


Gondolom, ilyen hiányosságok mellett probléma lehet a mássalhangzók csoportjaival is (zöngés - zöngétlen, ill. egy- és kétjegyűek), vagy az egyes hangok hosszúságának jelölésével, a szótagolással és elválasztással, a helyesírási szabályokkal stb. is. :(((

Ha bármelyik témakör is problémás, akkor csak azzal tudtok segíteni, ha szépen újratanuljátok vele a 2.-os nyelvtankönyv vonatkozó anyagát, vagy akár az egészet is.


Sok sikert. :)

2012. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt magyarázd el neki, hogy a magánhangzót hosszú ideig tudja mondani. Próbálja ki egy percig, hogy ő. Sikerülni fog. A mássalhangzót viszont hosszú ideig csak mással együtt lehet mondani, ezért ez a neve. Most pedig mondja a "b"-t egy percig. Hiszen szerinte nem mássalhangzó. És magyarázza el, miért nem tudja hosszan mondani (de előbb noszogasd, hogy próbálkozzon!) (egyébként biztosan valamit alapvetően félreértett az öcséd, amikor nem elég alaposan figyelt oda)
2012. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váűlaszokat, nem hitt nekünk, megírta a dolgozatot kettes lett neki ésazótán mondta, hogy tényleg nekünk volt igazunk, de most ugyanezt játszotta el a matek leckével ott volt előtte az én akkori könyvem a jó megoldással mondtuk neki, hogy az a megoldás, utánna haza jött apa ő is elmagyarázta neki és újra azt mndta, hogy nekünk volt igazunk
2012. szept. 28. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy bele kell verni, ha egyszer hülye ahhoz, hogy magától rájöjjön...
2012. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!