Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy javítsak a helyes írásomo...

Schmél Dóra kérdése:

Hogy javítsak a helyes írásomon mert szörnyű?

Figyelt kérdés

2013. jan. 19. 09:25
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Olvass sok könyvet.
2013. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvass olyan dolgokat ami érdekel, akár újságot és figyeld a helyesírását.
2013. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvass, olvass, olvass. Sokat, és még annál is többet. Amikor majd kábé az ötszázadik (átlagban 200-250 oldalas) könyveden, regényeden leszel túl, akkor már egész pofás lesz a helyesírásod.
2013. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
S ha bizonytalan vagy valamiben, akkor ne félj megnézni a szabályzatot!
2013. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy mindenkinél így van-e, de ezen a gépen ha valamit rosszulk írok egyből aláhúzódik piros hullámossal.


Mivel ez engem idegesít, midig kijavítom, és már félek is rosszul leírni.


ebben a válaszban például a rosszulk alatt piros hullámos van

2013. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! akkor neki állok olvasni! :)
2013. jan. 19. 11:28
 7/14 2xSü ***** válasza:
66%

Amúgy logikus. Ha olvasol, akkor gyakran találkozol a szavak helyes alakjával, így megszokod, és furcsa lesz, ha nem úgy van leírva egy szó, ahogy a könyvekből ismerős.


Tehát nem mindegy, hogy mit olvasol. Ha hozzád – és sajnos az átlag tizenévesekhez – hasonlóan rossz helyesírással megáldott emberek blogját olvasod, akkor természetesen a rossz minták fognak rögzülni. Még az internetes portáloknál sem ritkák a helyesírási hibák. Célszerű tehát könyvet olvasni. Lehetőleg olyan könyvet, amit örömmel olvasol, ami az érdeklődési körödbe passzol. (Pl. akár romantikus regény, fantasy, akármi is megteszi.)


A másik, amit meg lehet tenni, hogy olyan böngészőt használsz, amiben magyar nyelvű helyesírás-ellenőrző található. A hibásnak jelölt szavakat minden esetben javítsd. Ha fórumra, blogba, közösségi oldalakra írsz, mindig törekedj a helyesírásra. Idővel ez nem fog tőled több időt, több energiát követelni.


Érdemes minden nap találni egy – esetleg kettő-három – olyan hibát, amit az adott nap elkövetsz, jól megnézni a helyes alakot, eljátszani vele gondolatban. (Azért célszerű inkább egyet, mert azt tuti megjegyzed.) Pl. legyen a mai a „helyesírás” szó. Egybe írandó. Külön írva a helyesnek többféle értelmezése lehetne. Pl. helyes az írás, ha szép betűkkel írták, ha kedves, aranyos, amit leírsz. A helyesírás egészen más. Tehát lehet hogy valami helyes írás, attól még lehet szőrnyű a helyesírás. Ha az ilyen kis gondolatmeneteket végigviszed, akkor hamarabb fog rögzülni a helyes alak. (Ami meg ugye külön írandó, tehát nem helyesalak.)

2013. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szeretném megjegyezni, hogy könyvekből is láttam már pocsék helyesírásút. A napilapok (különösen a Metropol), meg az alja magazinok helyesírása is tud elég gagyi lenni. Szóval lektorált könyveket olvass, az ilyenekben meg vadássz a hibákra!
2013. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

"Helyesírás" és "nekiállok"...


Persze nem kukacoskodni jöttem ide.

Csak annyit teszek hozzá a többiek tqnácsaihoz, hogy amikor a géped pirossal aláhúz egy-egy szót, kattints az egér jobboldali gombjára (miközben a vonal a hibás szón áll), és meglátod, "kiugrik" a helyes megoldás!


És én is csak azt tudom mondani, hogy olvass, olvass, olvass...


Úgy látszik, Magyarországon - persze máshol is - egyre több "arisztokrata" él:


"Nem írok, nem olvasok,

Én magyar NEMES vagyok!"

(Petőfi Sándor: Pató Pál Úr)

2013. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tényleg

:) :D

2013. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!