Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha felsorolásban egy zárójeles...

Ha felsorolásban egy zárójeles tag is szerepel, hogy rakom bele a mondatba? Pl. : . Kutya, (macska). Vagy: . Kutya (, macska).

Figyelt kérdés

Hát a második elég idiótán néz ki. :)

De hogy kell írni? Lehet, hogy van még más lehetőség is.


2009. dec. 8. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: pl:

A világ állatai: madarak (gólya, fecske), halak (harcsa), emlősök (kutya, macska, egér, stb.), stb.

2009. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

A kérdező nem erre gondolt, hanem arra, hogy ha "egyenrangúakat" sorolunk fel, de valamelyiket zárójelben, na akkor hogyan.

De előbb kreáljon a kérdező egy tényleges mondatot, amiben ez így lenne, szerintem nem is olyan könnyű és esetleg kiderül, hogy nem is kéne oda a vessző.

2009. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Ehhez nem kell mondatot kreálni. A lényeg: a vessző csak akkor kerülne a zárójelen belülre, ha ott is szerepel felsorolás. Tehát így a helyes: kutya, (macska) stb.

De szerintem felesleges a felsorolás egy-egy tagját zárójelbe tenni.

2009. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen egyébként, a zárójelbeli vessző elég bután néz ki azt én se gondoltam komolyan. :)

Viszont, addig oké, hogy pl.: A függönyöm színei: zöld, kék, (rózsaszín). Na de gondolom utána is kell vessző, hogy: A függönyöm színei: zöld, kék, (rózsaszín), piros. De ha így belegondolunk, akkor két vessző van egymás mellet, csak közte egy zárójel, ami ugye nem fontos. De köszi, és tényleg nem lényeges, csak valahogy ezt írtam magamnak, aztán elgondolkoztam ezen.

2009. dec. 10. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Zárójel elé nem teszünk vesszőt, tehát zöld, kék (rózaszín), piros.
2009. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!