Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyes-e: a kutya, macska ellik?

Helyes-e: a kutya, macska ellik?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem helyesirasi kerdes,de meglepodtem ezen az oldalon mennyien hasznaljak igy. En erdelyi vagyok es az ilyen esetben "fial" jarja. Ellenek azok az allatok amelyek kevesebb szamu utodot hoznak vilagra;tehen,lo,juh,kecske,szamar,stb. A kutya,macska,eger,nyul,patkany,stb fial vagy fiadzik.

Mi a velemenyetek?


2010. ápr. 11. 20:31
 1/6 anonim válasza:
56%
Szerintem az ,,ellik" is helyes, és a ,,fial" is, igazából földrajzi terület kérdése. Erdélyben inkább a ,,fial" használatos, errefelé az ,,ellik". Én leginkább az utóbbit használom, errefelé így mondják. Szóval, helyes, csak mindkét helyen máshogy fejezik ki magukat az emberek, de ez sok szó esetében így van.
2010. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
kölykezik
2010. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajdú-Biharban, hasonlóan a kérdező lakóhelyéhez a nagyobb testű haszonállatok esetében használjuk az ellik kifejezést, és az apróbb termetű állatok megfialnak.
2010. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Békés megyében ugyanúgy, mint az utolsónál.
2010. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ellenek is és vedlenek is
2010. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Helyes, tutdsz valamit.!
2010. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!