Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem ismerik sokan az...

Miért nem ismerik sokan az írásjelek használatát?

Figyelt kérdés
Pl. a volt pasim, ha e-mailt írt, minden mondatát ..-al fejezte be. Egyrészt, helyesen három pontot kell írni, másrészt, most akkor ilyen bizonytalan minden mondatában? Már sokaktól láttam, hogy így írnak. Vagy a másik véglet, mások meg minden mondat végére felkiáltójelet tesznek. Mintha folyamatosan ordítanának. Miért? Ezt nem tanítják az iskolában? Én úgy emlékszem, nekünk tanították, egészen addig, amíg ez gyakorlattá nem vált.
2008. aug. 10. 23:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Most mi bajod van ezzel? Már mindent ki kell találni, amibe bele lehet kötni? Ez már tényleg túlzás!
2008. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
74%
Egyesek igénytelenebbek, ez van, ez ellen nem tudunk semmit sem tenni. Sajnálatos.
2008. aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
én is használom a 3 pontot,pedig elég jó voltam magyarból(emelt szint stb..)igazából nem tudom miért használom,beidegződés.van valamilyen jelentősége,bár nehéz elmondani mi.valahogy odakívánkozik.talán azt fejezi ki, h.a másik fantáziájára akarsz hatni,h.továbbgondolja az általad leírtakat.részben pedig a te hangulatodat is tükrözi ha ezt írod....én nem tartom olyan vészesnek...(ez szándékos)
2008. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
hat nemtom..
2008. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Ismerik. De mivel nem hivatalos levelet írnak, minek használják? Am én is ilyen vok. sokat rövidítek. a 3 pont megrögzöttje vok, és a kis nagy betűket se használom, ha nem komoly levelet írok! Ugyhogy igy kényelmes. ez van, ugyse tudsz megváltoztatni ezzel kapcs senkit. Mai fiatalság... ezvan... XD
2008. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindenki nyert helyesírási versenyt, már bocs. én is renget ilyenen voltam, mindig ötös a helyesírásom, magyarfaktos 4.es leszek. de nem fogok itt mindent betartani, én is állandóan rövidítek, mindent. de örülök h vannak akik ilyenbe is bele tudnak kötni... ha nem hivatalos a levelem akkor nem fogok mindent kiírni...lehet bunkó vagyok de nem érdekel ez a véleményem
2008. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
74%

Szerintem te sem tudod megfogalmazni amit kérdezni szeretnél. "Miért nem ismerik.." Szerinted csak te ismered egyedül a jeleket? Attól mert interneten nem használják még ismeri mindenki.

Jártál már külföldi chaten? Hogy vagy? - How are you? Így rövidítik: H r u vagy esetleg How r u Látod még kérdőjel sincs!!!!!

A te írásodból nem derül ki semmi, hogy annyira vágnád a magyar nyelvet. Szakkifejezéseket sem használsz. Nem hinném, hogy annyira tökéletes helyesíró vagy.

ui: Látszik, hogy nem vagy egy nagy chatelő.Nem a ! jel jelenti azt, hogy ordítasz hanem a NAGY BETŰ :))))

2008. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

"Nem mindenki nyert helyesírási versenyt, már bocs. én is renget ilyenen voltam, mindig ötös a helyesírásom, magyarfaktos 4.es leszek. de nem fogok itt mindent betartani, én is állandóan rövidítek, mindent. de örülök h vannak akik ilyenbe is bele tudnak kötni... ha nem hivatalos a levelem akkor nem fogok mindent kiírni...lehet bunkó vagyok de nem érdekel ez a véleményem"


Ez a hozzászólás ragadta meg legjobban a lényeget. A helyesírás szabályai csak olyanok a legtöbb embernek, mint annak idején az orosz nyelv tanulás: Szükséges rossz, amin túl kell esni valahogy, utána pedig el lehet felejteni.

2008. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem írok szakzsargonban, attól még ismerem a szakkifejezéseket. Most mit fáj neked, hogy nem úgy írtam. Képzeld, magyar szakos vagyok. De sebaj. És nem a rövidítésekről beszélek, nem tudom, miért arra aszociál mindenki. Csak nem értem, miért kell minden mondatot egyeseknek három ponttal zárni. Vagy felkiáltójellel. Nem ismerik az írásjelek funkcióját? Pedig van nekik, különben nem lennének írásjelek. És igenis, ha valaki minden mondat végére felkiáltójelet tesz, az olyan, mintha ordítana (tudom, hogy a neten a csupa nagybetű jelenti a kiabálást), hiszen felKIÁLTÓjel a neve.

Amúgy meg nem kötekedni akartam, nem tudom, miért kell lebarmolni, egyszerűen csak érdekel, hogy miért nem ismerik a helyes használatot. Reménykedtem benne, hogy ír választ egy gyakorló pedagógus, vagy hasonlóan ezzel foglalkozó ember, nem arra voltam kíváncsi, hogy azért rövidítetek, mert úgy kényelmes, hiszen nem is ezt kérdeztem.

2008. aug. 11. 20:24
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja, és szoktam chatelni, de "látszik, hogy nem vagy nagy chatelő" nehogy már szégyen legyen. De ez nem chat! És nem is elsősorban az internetes kommunikációra gondoltam. Illetve oké, az e-mail. De az mégis egy levél. Mégha gépeljük is. Lehetne adni a formára is, hiszen ezzel tiszteljük meg azt, akinek írjuk.
2008. aug. 11. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!