Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az embereket nem zavarja a...

Az embereket nem zavarja a Helyesírás-ellenőrző jelzése?

Figyelt kérdés
Facebook-on, fórumokon a böngésző pirossal aláhúzza beíráskor a hibás szavakat. Ezt miért nem javítják ki sokan? Vagy azt hiszik, ez csak valami trendi sorminta, esetleg megdícssérte a gép, hogy milyen jól írta?

2017. dec. 15. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Vagy mondjuk mert neked be van kapcsolva, attól még másnak lehet, hogy nincs...
2017. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Vagy más nyelvre van állítva, mint pl nekem. A világ tele van lehetőségekkel...
2017. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos még az ellenőrző sem alkalmas mindenre.

Az igekötők elszúrása az egyik leggyakoribb hiba ezen az oldalon, azonban simán átmegy egy hibás változat, mert létezik olyan szó, noha teljesen mást jelent. Például: Megszeretném kérdezni. Ez ugye helyesen: meg szeretném kérdezni, de a megszeretni szó is létezik. Másik: Letudná valaki fordítani? Ez szintén helytelen, mégsem húzza alá az ellenőrző, hiszen a letudni egy létező szó, bár tök mást jelent.

2017. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy gondolja, hogy a helyesírás-ellenőrző téved, ő tudja jobban. Előfordul az ilyen, ritkábban használt szavaknál. De ők ott is felülbírálnak, ahol nem kellene.
2017. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Például ilyen felesleges felülbírálás elképzelhető a Facebookon szó esetében.

[link]


Sajnos senki sem tökéletes, de az sem biztos, hogy helyesírás terén kéne arra leginkább törekedni.

2017. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Vagy mondjuk mert neked be van kapcsolva..." - Én soha nem szoktam bekapcsolni, mégis van. Alapértelmezésben be van, pont ahhoz kell beállítani, hogy ne legyen ellenőrzés. És sajnos sokszor azok kapcsolják ki, akik nem tudnak írni. :o(


"az sem biztos, hogy helyesírás terén kéne arra leginkább törekedni" - Valahol igaz, de azért elég igénytelen lehet az olyan ember, aki még az írását is összecsapja. Képzelem, milyen lehet az élet más területein...

2017. dec. 16. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Nagyon nem igaz. A nyelv a kommunikáció alapja. Aki nem tud helyesen írni legalább elemi szinten, az a szónál bonyolultabb kapcsolatokat, a mondatot még kevésbé érti. Zagyva kijelentésekről azt hiszi, értelmesek, értelmes kijelentéseket ne, vagy félreért. Megdöbbentő volna, ha ennyi, elemi helysírást se ismerő ember világosan átlátna az a sok zavaros kijelentést, a mit a politikában (is) mondanak. Ha átlátná, nem hinné el, igényesebb lenne az élet.


Egyszóval, ha a rossz életszínvonalat, a gyenge minőséget, az élhetetlen körülményeket kárhoztatjuk, gondoljunk arra, ennek mind az alapja a kommunikáció, amely annyira pocsék, ahol a szemét a dicsőség, akkor ne várjunk itt minőséget. A tömegigény a becstelenségre, hitványságra van, tehát a tömeg ezt kapja.

Az csak hab a tortán, hogy a helyesírás ellenőrzőt nem túl régen lecserélték. Azóta egyenesen hajmeresztő. békés természetem ellenére a legnagyobb kegyetlenségekre is képes volnék arra vonatkozóan, aki ezt a rémséget a Windows részévé tette.

2017. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

> „Az csak hab a tortán, hogy a helyesírás ellenőrzőt nem túl régen lecserélték.”

Ezt úgy írod, mintha szerinted csak egyféle volna, és ezzel élő példája vagy annak, hogy nem csak a nyelvtan-, hanem az informatikaoktatás terén is van még hová tökéletesednünk. Az is látszik, hogy nem olvastad át a hozzászólásod, mielőtt elküldted, azaz te sem úgy cselekszel, mintha a helyesírás terén tökéletességre törekednél (miközben azzal kezded, hogy az nagyon fontos, ha jól értem).


Én csak azt mondom, sokkal fontosabb volna, ha a helyesírás helyett arra törekednénk, hogy ne szapuljuk a másikat, hanem segítsünk neki. (Igen, ez a hozzászólás is szapulás, remélem, érezteti, hogy mire akarok kilyukadni. És igen, én is 'mainstream'-et nyomatok, miközben annak az agyatlan ismételgetése ellen kardoskodom, mert „egyéniség” vagyok.)

2017. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Őőő... A kérdésben szándékos az a "megdícssérte"? :D Nekem a itt is aláhúzza a szerkesztő pirossal. A kérdezőt ez vajon nem zavarja? Vagy esetleg csak trendi sormintának nézte? Nehéz kérdések ezek. ;)
2017. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egy orvos, ha nem tudja leírni normálisan a gyógyszer nevét, halált is okozhat; egy autószerelő ha nem tudja leírni pontosan, milyen alkatrész kell, nem lehet megszerelni az autót; egy tanár, ha rosszul tanítja meg a szavakat, egész osztályok nem fogják megtanulni rendesen.


És ez csak 3 példa volt, remélem, érted, mire célzok. Amúgy lehet, hogy egy jó emberről van szó, de azért nagy igénytelenségnek is tartom, ha arra sem veszi a fáradságot, hogy legalább az írására odafigyeljen, valószínű, hogy az élet más területein is (munka, kapcsolatok) ilyen szétszórt. Természetesen egy szinten túl kizáró ok a társkeresésben is. Ahogy olvastam, sokan vannak így vele.

2017. dec. 18. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!