Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Én miért én vagyok, miért nem...

Én miért én vagyok, miért nem valaki más?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 23:10
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
61%

A tulajdonságaid a környezet alakítja de az öntudatod nem. Lehetne más valaki öntudata ugyanabba a testbe, mások számára pont olyan lennél akkor is, ugyan olyan személyiség vonásokkal. Ahogy sok hozzád hasonló személyiség se te vagy.

Mi dönti el, hogy pont te vagy te? Semmilyen tulajdonságok kombinációja, nem a receptje az öntudatodnak!

Milliárd lény élt és fog élni millió éveken át. Az egyikkel azonosítod önmagad, amelyikben létre jött a tudatod. Nincs racionális magyarázata, hogy millió évekig nem voltál és most az egyik vagy te.

Ez ugyanaz a filozófiai probléma, hogy a semmi helyet miért van valami.

Nincs megfejtése.

2020. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
57%
Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor azonos környezeti feltételek mellett, egyszerre több emberben lehetne ugyanaz a tudat. Nyilvánvalóan nincs így.
2020. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
65%

"Milliárd lény élt és fog élni millió éveken át. Az egyikkel azonosítod önmagad, amelyikben létre jött a tudatod. Nincs racionális magyarázata, hogy millió évekig nem voltál és most az egyik vagy te."


Mert az agyad nem létezett ezelőtt sosem, az itt és most létezik. Az éntudatod pedig agy működésének folyományaként létezik.

2020. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
55%
Nem muszáj ezt túlmisztifikálni. Ám ha mégis igy teszel, akkor persze hogy el lehet annyira bonyolitani, hogy ne legyen rá racionális magyarázat.
2020. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:

"azonos környezeti feltételek mellett"

Mondtam: a saját adottságok is számítanak.

2020. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
78%

"Miért pont azzal, az élőlénnyel érzel önazonosságot, ami a tested és idegrendszered?"

Mert az az élőlény vagy te. Értelemszerűen akárki is vagy és akármilyen is vagy, számodra az lesz az "én".

2020. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
Nem erted hid el!
2020. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
2020. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 Paradoxa ***** válasza:
Érdekes gondolatkísérlet szerintem a következő. Felejtsük el egy kicsit, hogy a következőkben leírt helyzet, a gyakorlatban, egyazon világegyetemen belül, jelenlegi ismereteink szerint lehetetlen. Tegyük fel, hogy létezne egy adott pillanatban két teljesen ugyanolyan atomokból, sőt ugyanolyan elemi részecskékből álló ember, akiknek addigi múltjuk is teljesen azonos volt. Vajon mindketten megkettőzve "érzik magukat", azaz "érzik öntudatukat" mindkét testben? Véleményem szerint, ha az önazonosságot egymástól független entitásként érzékelik, akkor a tudatosság számunkra ismert szintjein mindenképpen független létezőkként érzékelik magukat. Két tojás sem azonos attól, hogy esetleg mondjuk azonos "típusú" részecskékből állnak. Különben nem két darab tojásról beszélnénk, hanem egyről. Szerintem ettől még a valóság más szintjein lehetséges valamilyen "holografikus egysége a létezőknek. Illetve - talán ezzel összefüggésben - amennyiben sok univerzum, azaz multiverzum létezik, akkor végtelen példányban létezhetnek "másolataink" és kicsit eltérő, vagy nagyon eltérő "hasonló példányaink" is. Ezek mind a saját éntudatukat függetlennek élhetik meg a tudatosság adott szintjén.
2020. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 Omega25 ***** válasza:

Tehát:

1. Miért pont ebből a testből nézek kifelé? Miért pont ebben a testben van az az öntudat, aki én vagyok? (Természetesen, ha másikban lenne, akkor meg miért pont abban...)

2. Van akadálya annak, hogy ugyanez az öntudat (én) egy másik testben is kialakuljon? (máskor, vagy akár most)

3. Egy testben létezhet több (független) öntudat, akik valahogyan "osztozkodnak" azon?

4. Na, most már beveszem a gyógyszeremet... :-)

2020. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!