Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az igaz, hogy társadalmunkban...

Az igaz, hogy társadalmunkban az introvertáltak elvégzik a munkát és az extrovertáltak learatják a babérokat?

Figyelt kérdés

Például munkahelyen. Az introvertáltak dolgoznak napi 8 vagy több órát, az extrovertáltak pofáznak és ennek ellenére ők kapják a dicséretet.


Ez egyik oka amiért ennyire elcsheszett az emberiség? Az igazi értékek nem értékeltek csak a hamis értékek.


2022. febr. 10. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Hát, fizikai munkánál sokkal könnyebb nyilván, hogy mondjuk lapátolás közben a bulit kibeszéld, szellemi munkánál azért valamivel nehezebb. Mondjuk ezek szerint természetfeletti képességeim vannak, mert szellemi munkát végzek, és mégis jobban tolom dumálás közben mint néhány csendes kolléga 😅
2022. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

"Kevesebb pofázás"

Egyrészt ennek általában semmi köze ahhoz, hogy valaki mennyire hatékonyan végzi a munkáját.

Másrészt az extrovertált nem jelenti azt, hogy munka közben automatikuan dumálni fog.

2022. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező a te problémád, hogy helyzetekbe é véleményekbe olyasmit gondolsz bele, ami nincs ott/nem mondták.

A #9 egy "másik" olvasta. Kiadnak egy bonyolult feladatot, amihez hasonló sem volt eddig. Az általad dicsőített típus beleveti magát, gürizik, egy hét múlva már majd megszakad és szinte még semmi. A lenézett típus elkezd beszélni a feladatról, mindenkit leszólt, két napig "pofázik", ezalatt minden véleményt begyűjt, megrág, ütköztet és kiderülnek a hibás meglátások. A harmadik napon reggel nekilát, néha pihen, fut egy kört, késő délután kész. Hibátlan. A másik meg irigykedik, hogy ő majd megszakad, emez meg pofázik és mégis elkészült.


Hát igen. A munkának van mennyisége, bonyolultsága, szerkezete és minősége. Az ilyen fajtának nem lehet nekiesni, azt ki kell tárgyalni. Mint az egyszeri favágó, aki nekiesett a fának, fáradságos munkával ki is vágta, a dőlő fa meg agyoncsapta. A barátja meg előbb kerülgette, körbejárta, mélázott rajta, aztán egy megfelelő ponton csapott párat, a fa meg borult az ellentétes oldalra. A munkák már csak ilyenek.

2022. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy mindket fel ugyanannyit kummant, csak az extrovertalt konnyebben ki tudja dumalni magat.
2022. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Elég ha egy munkacsoportot nézni ahol rendre az introk güriznek a legkeményebben, viszik a hátukon a csapatot, míg az extrók fele annyi befektetett energiával és elvégzett munkával learatják a babérokat, bezsebelik az elismerést."

akkor jöjjön egy ellenpélda: extrovertált kollégámnak meg szuper jó ötletei jöttek, amikor másokkal beszélhetett. én introvertáltként nem szeretek csapatban dolgozni, akkor vagyok a leghatékonyabb, ha egyedül dolgozhatok, viszont emiatt lemaradok jó ötletekről, kritikákról, információkról. szerintem kettőnk közül én passzolok kevésbé egy munkacsoportba.

2022. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak munkák, amik kifejezetten extrovertáltaknak valók, és egy introvertált csak kínlódna velük. Ezért is jó, hogy vannak extrovertált emberek. Tény, hogy létezik az a jelenség is, amikor valaki csendben (és jól) teszi a dolgát, de senki nem figyel rá, miközben egy extrovertáltabb (aki esetleg kevésbé jól dolgozik, de hangos, magára vonja a figyelmet és jól tudja magát eladni) bezsebeli a dicséretet és magasabb pozícióba jut. Magam is voltam már így (introvertáltabb vagyok, mint a népesség 94%-a), és nagyon igazságtalannak éreztem. Viszont ez megadta a lökést ahhoz, hogy pályát váltsak. Most egy olyan terület felé igyekszem, ahol a teljesítmény objektív szakmai szempontok alapján történik, és az "előadóművészet" nem tartozik ebbe bele.
2022. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%
Igen, meg a csúnya emberek.
2022. febr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

17


Egyébként ja, szerintem is van összefüggés külső attraktivitás és introverzió/extroverzió között. Persze van kivétel bőven, de azért a nagyon szép emberek többsége szereti mutogatni magát, közszemlére bocsátani bájait.

2022. febr. 11. 10:16
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki mutogatja magát még nem jelenti hohy extrovertált. Nezz utána a fogalmaknak szerintem.
2022. febr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19


Egy extrovertált csak nagyobb eséllyel fogja magát mutogatni mint egy intro.

2022. febr. 11. 10:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!