Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora lehetősége van annak,...

Mekkora lehetősége van annak, hogy már Kolombusz előtt is eljutottak az Óvilágból az Újvilágba különböző népek?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon érdekelt a témakör, ezért néztem több dokumentumfilmet is, olvastam és tanultam is a témáról.


Hallottam, hogy nagyon valószínű, hogy a vikinget átjutottak Észak-Amerikába (pontosabban ezt a nevet nyilván csak Amerigo Vespucci után kapta). Egy régebbi dokumentumfilmben hallottam azt is, hogy egyes történészek el kezdtek gyanakodni, amikor bizonyos egyiptomi fáraók, illetve egyéb személyek ábrázolásain egy időszakban megjelentek olyan levelek a száj szélén, amelyek eléggé hasonlítanak a kokalevelekre, amit az inkák, meg a környékükön élő őslakos, indián népek is használtak, sőt, ha jól tudom (bár ez nem biztos) szent erőt is tulajdonítottak neki.


Hallottam, hogy a kínaiak is beszéltek valami olyasmiről, hogy ők hamarabb jártak Amerikában, mint Kolombusz, valamilyen térkép, meg írás alapján.


Mindenesetre konkrét bizonyíték nem áll rendelkezésre.


Igazából Európa, Ázsia és Afrika alapvetően emberi távolságban voltak egymástól. Nem mondom, hogy valami autópályaszerűen száguldhattunk Kínából Egyiptomon át Rómába, de mindenesetre voltak azért utak, amin lehetett közlekedni és nem volt egy valóságtól elrugaszkodott dolog mondjuk egy kereskedő számára megtenni e három kontinens között utakat. De Amerika az nagyon messze volt mindkét irányba. A helyzet az, hogy keletre még messzebb van, hisz a Csendes-óceán nagyobb, mint az Atlanti-óceán, hacsak nem a Berring-szoroson kel át az ember, ami azért ma sem egy könnyű kaland. Nyugatra is nyilván kegyetlenül messze van... Ha valaki egy nyugat-európai országból megy repülővel, akkor sem fél óra az út, akárhova is megy.


Mit gondolnak a mai történészek, régészek? Lehetséges lehetett egy ilyen "kiruccanás" a végtelen vizek birodalmán túl az ókorban, középkorban?



2023. júl. 31. 00:13
1 2 3 4
 31/31 TappancsMancs ***** válasza:

Időutazás hogy jön ide... Mindegy... Az viszont téves elképzelés, hogy "mi az ami beleillik a kirakóba", hiszen sorra mutatják ki kutatások, hogy nem illik bele és másképpen volt. A neandervölgyiről így írt a Múlt-kor magazin 2010-ben: cikk - "Egyre intelligensebb lesz a Neander-völgyi ember".


"Az elmúlt ötven évben a Neander-völgyi közösséggel kapcsolatos bárminemű "modern" eszköz felfedezésekor a kutatók rendre arra a következtetésre jutottak, hogy ez a Homo sapiens és a Homo neanderthalensis közös "terméke" lehet."

"A tudósok ugyanis nem feltételezték, hogy a Neander-völgyi ember ilyen technológiát képes lett volna önmaga kifejleszteni."


Ez így megy. Nem beillesztik amennyire csak lehet, hanem újraírják... Az a haladás gátja, ha csak mindenáron a régi elméletekbe akarják beilleszteni, és értelme sincs. Ami kiderül, amit mutat az új kutatás az a lényeg.


[link]

2023. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!