Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van, vagy jellegileg nincs...

Van, vagy jellegileg nincs különbség a vallások, meg a konteók között? Miként kell ezekhez viszonyulni?

Figyelt kérdés

Én abban nőttem fel, hogy a vallásosakat nem illik piszkálni, cukkolni és elítélni sem jogos, hiszen vallásszabadság van, mindenki azt hisz, amit akar.

Csakhogy a vakhitek roppant hasonlatosak az őrültséghez, hovatovább a paradicsomi üdvözülés vágya a szélsőséges dzsihadista radikális hívők között egyenesen kapcsolatot talál akár az öngyilkos terrorista akciókhoz.

Ettől eltekintve, ha mondjuk tolerálom a keresztények hitét, például a szüzen szüléssel kapcsolatban, vagy a pokol és a mennyország ígéretével, akkor el kell fogadnom az Iszlám hetvenkét huriját is?

De mi különbözteti ezeket meg mondjuk a Lapos Föld híveitől, vagy a többi félbolond konteótól?

Mondjuk azoktól, akik azt hiszik, hogy az oltásban chip van, vagy hogy az állam, a végrehajtó hatalom az emberek kiirtását tervezi, sőt már csinálja is, aminek egyik eszköze pont a Covid járvány létrehozása és/vagy elterjesztése, esetleg éppen a védőoltásokkal, amelyek szerintük gyilkos eszközök?

Vallásban is van egészen hasonló, vallási alapokon a vér szentsége, meg a jó franc tudja mi miatt megtagadnak életmentő beavatkozásokat, vérátömlesztést, meg oltást.

Egyik buggyantabb, mint a másik, de ha nekem mondjuk a keresztények őrültségeit tolerálnom illik, akkor ugyanez jár a többinek is?

Mondjuk a Lapos Föld híveinek?

Hát istenem, ő ebben hisz, ez sem eszementebb, mint bármelyik vallás bármelyik idióta hite.

Hogyhogy az egyiket lehet cikizni, a másikat meg nem?

Mitől van jogom a fekete macskást kinevetnem, a csodákban hívőket meg nem?



dec. 11. 21:12
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

#10

Akkor téged a postás is zaklat ha becsenget?:D

dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 2*Sü ***** válasza:
49%

> Azért az a fél perc ameddig megmondod hogy téged ez nem érdekel ők meg elmennek nem egy nagy zaklatás


Van a világon 58 324 dolog, ami nem érdekel. Van, ami azért, mert véleményem szerint nem létezik/nem működik, meg van az, amiről azt gondolom, hogy működik, létezik, csak engem személy szerint nem érint. Van, ami meg még érdekel is, de ezen érdeklődésemnek eleget tudok tenni akkor, olyan terjedelemben, olyan mélységben, ahogy azt én szeretném.


Nem érdekel a mindent is gyógyító homeopátiás csodaszer. Nem érdekel a vitalitásmérő Egely-kerék. Nem érdekel az auratisztítási akció. Férfiként nem érdekel a mammográfiai szűrővizsgálat. Mivel nem vagyok érintett, nem érdekel a kopaszodás elleni sampon. Nem érdekel az üdülő bérlési lehetőség Ibizán. Érdekel ugyan a sci-fi irodalom, de nem az ajtó előtt akarok róla diskurálni. Érdekelnek mondjuk a pénzbefektetési lehetőségek, de nem az ajtóban állva, vagy telefonon fogok rá igent vagy nemet mondani, mondván ez egy egyszeri és kihagyhatatlan ajánlat, amiről ha nem most döntök, akkor lemaradok róla. Majd utánanézek az interneten, hogy milyen cégek, intézmények milyen lehetőségeket kínálnak, aztán majd kalkulálgatok. Ha van kedvem hozzá. Ha nincs, akkor meg főzök egy gulyáslevest.


Ha ezek mindegyikével személyesen keresnének fel, csak mert valakinek az a becsípődése, hogy ez olyan fontos dolog, amivel idegeneket keresetlenül, kéretlenül kell megszólítani, az elég problémás lenne. Ha az engem egyáltalán nem, vagy az adott módon, adott időpontban, adott szituációban nem érdeklő 58 324 házaló ötévente csak egyszer keresne fel, akkor naponta 32 házalót kellene eltessékelnem.


Nyilván ez jogilag nem meríti ki a zaklatás fogalmát, de a szó hétköznapi értelmében az összes házaló ügynök – ide értve kvázi a vallással házaló ügynököket is –, meg az összes direkt marketing megkeresés zavaró, zaklató jellegű. Eléggé kontraproduktívnak is tűnik a dolog.


> A prédikálást ne keverjük össze a zaklatással


Ne is. Prédikáció az, amit a pap a templomban mond, az emberek meg eldöntöm, hogy elmegyek-e meghallgatni vagy sem.

dec. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Nem biztos,hogy valami nem úgy van,ahogy azt a másik gondolja,csak azért,mert te elhittél valamit a fősodratú médiában.Kevesebb facebook-ot kellene fogyasztanod és akkor nem tennél fel ilyen kérdést.
dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
49%
Emlékszem,hogy a kungfupanda azt nyilatkozta,hogy meg fogok halni,ha nem megyek a vágópontra holtakozni,hát,nem így történt.A hívek persze mentek a vaxért.Érdekes,hogy azóta csak holtottak panaszait olvasom mindenhol.Jobb esetben még élnek,még.
dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

#13

Utálom a Facebookot, öt év alatt talán ha fél tucatszor voltam fenn. Elhinni semmit nem szoktam százszázalékosan.

Nem vagyok hívő típus.

dec. 15. 23:45
 16/36 anonim ***** válasza:

#4

Érdekes, én egy oltott ismerősömtől sem hallottam panaszkodást...

dec. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
16,honnan tudod,hogy mi került beléjük?
dec. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

#17

Ezt nem értem.

Bármi is került beléjük, semmi gondot nem okozott.

dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
A birkák csak a terelőkutya hangját értik.Ez van.
dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Nem.

Az van, hogy sok hülye abból indul ki, hogy ha valamiről nincs semmi ismerete, az akkor valami csúnyarossz dolog...

dec. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!