Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nekem Nyelvi Intelligenciám...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Nekem Nyelvi Intelligenciám van és csak annyit tudok erről a nyelvtanulásnál vehetem hasznát,de Bevallom őszintén én mindent szeretnék tudni erről a fajta Intelligencia fajtáról, például hol és hogyan használhatom,lehet-e fejleszteni és a Többi?

Figyelt kérdés
Bevallom őszintén én az a fajta ember vagyok aki szeretné folyamatosan fejleszteni a már meglévő tudásomat Több Témában Is és Sokat Olvasok most Leslie L. Lawrence egyik könyvét,akiről Tudom Eredeti Neve Lőrinc L. László és az Írónak van egy harmadik írói neve is,onnan még nincsen könyvem, pedig a Kedvenc Magyar Íróm.

#Nyelvi Intelligencia #Az Intelligencia fajtái
jan. 19. 15:40
1 2
 1/13 MDaniel98 ***** válasza:
91%
Kisebb-nagyobb mértékben minden féle-fajta intelligenciát lehet fejleszteni.
jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ Kedves MDaniel98 🙂
jan. 19. 15:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretném kérdezni, hogy mi a nyelvi intelligencia? (Van két sejtésem, de nem tippelek, biztosra szeretnék menni.)


Egyébként bármi is az, saját magad is tudod képezni ezt az intelligenciádat, különösen azért, mert az agyad rááll és könnyű neki Ezt tanuknia. Iyenkor több mindent lehet meglátni. Ez – ahogy 1-es írja – minden területre érvényes.

jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Tudományos értelemben nincs olyan, hogy "nyelvi intelligencia"!


Ez a városi legenda úgy alakult ki, hogy vannak olyan felső-középosztálybeli családok, ahol a szülők többnyelvűek és az utódjuk már agyon fiatalon teljesen akaratlanul jelentős nyelvi ismeretekre tesz szert.


A jólétben nevelkedett és így elkényeztetett gyerek soha nem szorul rá arra, hogy bármilyen gyakorlatias problémával megdolgoztassa az agyát. Ha megtörik egy kábel valamelyik kütyüjén, nem fog azzal vesződni, hogy kicserélje. Ha elromlik a WC-tartály, nem veszi a fáradságot, hogy a szerszám nélkül szerelhető szelepet bevizsgálja, kicserélje a membránt és beállítsa az úszókát. Mindenre vannak "szakemberek", minden munka az "alja" népé, akiknek csak parancsolni kell megtanulni.


Az ilyen miliőben felnőtt személy azonnal kiérzi, hogy hatalmas előnyt jelent neki az iskolában az a nyelvismeret, mely csak úgy ráragadt a kirándulásokon, meg egyéb alkalmakkor. Minden mást tanulni kell, ráadásul nincs semmilyen motiváció az "alja problémák" megértéséhez.


Az ilyen átlagon aluli képességű - de élősködő stratégiára ráállt személyeket - nevezik "nyelvileg intelligensnek". Fényes jövő várja őket cégvezetőként, magasabb hivatali beosztásokban, diplomáciai beosztásokban - és természetesen az üzlet világában.


Soha semmilyen értéket nem fognak teremteni, csakis élősködéssel próbálják kompenzálni azt, hogy ők nem rendelkeznek semmilyen alkotó intelligenciával!

jan. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
#1 Tudást lehet fejleszteni (tanulni), intelligenciát nem. Az intelligencia a tanulásra (és megértésre, fejlődésre, sok egyéb dologra) való kapacitás, ami fix. Lásd: laposföldesek, tudomány-tagadók, stb., akiknek hiába próbálsz elmagyarázni és megtanítani bármit, képtelenek felfogni, mert az intelligencia nullán van. Próbálhatod "fejleszteni" őket, az intelligenciájukat, hogy képesek legyenek felfogni, megérteni, megtanulni dolgokat, de nem lehet.
jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak a módok az intelligencia fejlesztésére. A laposföldesek és a tudománytagadók hitből tagadnak, és nem azért, mert alacsony az intelligenciájuk.

Kedves kérdező, ha olyan magas a nyelvi intelligenciád, akkor miért nem használod ki? A nyelvtannak, helyesírásnak ragadnia kellett volna rád.

jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

#6 "hitből tagadnak"


Hát pont ez az. 2024-et írunk, a tudomány már gőzerővel robog előrefelé, a mai világban a hit an unintelligens emberek térfele. Régen elfogadott volt az intelligensebb emberektől is a hit, hiszen rendelkezésre álló információk, azaz tudás hiányában teljesen jó gondolat volt a laposföld is, az istenségek létezése is, stb. De 2024 van. Az intelligens emberek rég tovább léptek ezeken. Igen, ezek az emberek hitből tagadják a tudományt, de a hit maga az intelligencia hiányát jelenti. És a tény, hogy a sok rendelkezésre álló információ ellenére is a hit irányítja őket, bizonyítja, hogy hiába teszel eléjük, mutatsz nekik bármit, próbálkozol bárhogy és bármivel, az intelligenciájuk nem fejleszthető.

jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Nem feltétlenül elkényeztetett gyerekekre / emberekre igaz a nyelvi érzés.

Vannak olyan szülők, akikből az egyik ezt, a másik pedig azt a nyelvet beszéli. Ehhez nem kell elkényesztettnek lenni.

Élethelyzet is hozhatja úgy, hogy rákényszerül gyerek korában arra, hogy tanuljon nyelvet.

Mellesleg a nyelvi érzék lehet örökletes is.

Vagy, hogy a nagyszülőknél szokott lenni és elkezdik tanítani különböző nyelvekre (bár régen nem nagyon beszéltek több nyelvet (legalábbis általánosságban nem).

jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

5-ös! Tudsz arra magyarázatot, hogy hogyan alakul ki a "hiába próbálsz elmagyarázni és megtanítani bármit, képtelenek felfogni, mert az intelligencia nullán van." állapot? (Bár lehet, hogy új kérdésben kellene feltenni, de mégis kihasználom a lehetőséget, ha itt elő került. Ismerek egy embert, aki üzletelés terén előrehaladott és jóóó nagy kapcsolatrendszere van, tökéletesen tud beszélni, ügyintézni, nem gyáva, nem tudom, hogy hány végzettsége, diolomája, nagyon jó emberismerőnek TARTJA Magát (ami csak egy bizonyos szemszögből igaz és sok mindent tévesen lát) és ezek ellenére a felfogó képessége alapvető ("magától meg kellene értenie") dolgokban 0. Természetesen ő magáról nem így látja. Tény, hogy tudományos ismeretek hiányának a sokaságában szenved, de ettől függetlenül meg vannak a "magától meg kellene értenie" dolgok.

(Nem 1-es voltam.)

jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

#8 (18:36) - én, a négyes válasz írója természetesen egyetértek azzal amit írsz - hisz nem vagyok egy unintelligens és szűk látókörű szakbarbár karbantartó.


Szándékosan kissé túlzó megfogalmazást használtam, hogy jobban elgondolkodjanak az emberek a témát illetően!

😄

jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!