Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Myers-Briggs féle tesztre...

Myers-Briggs féle tesztre létezik valamilyen leírást magyar nyelven?

Figyelt kérdés

Most nem rég néztem egy műsort, aminek az a lényege, hogy 4 pár viselkedéstípust állítanak ellentétbe és végül ebből tudnak alkotni 16 féle különböző "mintát".

Sajnos a tesztet megcsináltam, de semmilyen nevet vagy elemzést nem találtam.

Ez a 4 jött ki nekem:

Spontán, Tényekre hagyatkozok, Fejemre hallgatok, Befelé forduló.

Elméletben INTJ, de nem biztos, mert a műsor fordítása és a szakirodalomban talált kifejezések nem ugyanazok.

Sajnos angol tudásom katasztrofális, ezért magyar leírásokra hivatkozzatok, ha hivatkoztok.


2010. dec. 30. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Fél perc google eredménye:

[link]


Angolul persze értelmesen is le van írva. Ideje, hogy gyakorold az angolt, különösen, mivel a magyar nyelvű anyagok gyenge színvonalúak és/vagy tele vannak félrefordításokkal.


De a MBTI-től ne várj csodát. Áltudományos hókuszpókusz, mint az efféle modellek általában. Azzal a különbséggel, hogy a MBTI-re még annyi tudományos bizonyíték sincs, mint az elfogadottabb pszichológiai személyiségelméletekre.

2010. dec. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ebben nem található meg a 16 féle eredmény leírása
2010. dec. 30. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Kérlek, az angol szócikkben részletesen le van írva minden.


Egy INTJ-nek meg különösen nem jelenthet gondot szótárat ragadni, leülni a wikipédia elé, és megfejteni a szöveget.

2010. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Csakhogy a "Spontán, Tényekre hagyatkozok, Fejemre hallgatok, Befelé forduló." nem INTJ, hanem ISTP. Egyébként van magyar oldal erről: [link]
2011. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Borzalmas az az oldal, mint az ilyen dilettáns magyarosítások általában. Tele van tévedésekkel, ferdítésekkel. Jobb az angol nyelvű forrásoknál maradni.
2011. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem tud angolul, akkor különösen hasznos tud lenni egy angol oldal. Ha ennyire nem tetszik a magyar verzió, akkor miért nem könyveket ajánlasz neki inkább?
2011. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

21:47


A myers-briggs nem ér meg egy könyvet.


Viszont az olyan rossz fordítás, ami már ferdítés, félrevezető.

2011. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tudom, a kérdés régi, de hátha segít ez a válasz. Van egy weboldal (most linkelem), ott ki kellene tölteni, amit találsz, és elég jól kiadja, hogy melyik a legjellemzőbb rád. [link]
2014. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!