Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki tud ajánlani jó könyvet...

Valaki tud ajánlani jó könyvet, ami az I. világháborúval foglalkozik? Nem forrásgyűjteményes kellene, hanem inkább mely az eseményeket leírja, összefoglalja a háborút.

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 17:25
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom,hogy ilyenre gondoltál-e,de a BBC History-nak van egy 100+ oldalas,dvd-vel ellátott száma amely az I. világháborúval foglalkozik.
2014. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mennyire ragaszkodsz a könyvhöz, de a wikipédia szerintem nagyon jó.

[link]

Az évenkénti eseményeket külön részletezve is meg lehet nézni, és jó kronológiai összefoglaló is van a végén.

És a magyar részvételről is van külön:

[link]

2014. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 reptoid tudós 2 ***** válasza:
Történelem 8. osztályosoknak
2014. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 8. törikönyvvel semmire sem megy, akit tényleg érdekel.

Az interneten tényleg sok jó oldal foglalkozik a témával.

[link]


Ezek közt nézz szét esetleg.

2014. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első vagyok.Szerintem is az interneten nagyon sok jó oldal foglalkozik vele és nagyon részletesen leírják,de arra vigyázni kell,hogy nem mindig hiteles minden információ(ez könyveknél is előfordulhat),ezért azt javaslom, ha tudod több oldalon is nézz utána bizonyos fontosabb dolgoknak(kevésbé fontosak szinte mindenhol különböznek)esetleg történelmi magazinokban,könyvekben.

Tankönyveknél inkább középiskolaiban nézz utána.

2014. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!