Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Törisek segítségét kérném!?...

Törisek segítségét kérném!? Azt hallottam, hogy annak idején 35-40 ezer éve annyira lecsökkent a népesség, hogy néhány száz ember maradhatott, akik tovább vándoroltak a többi kontinensre az Arab-félszigeten át.

Figyelt kérdés
Ha tovább vándorolt az a csoport, akkor hogy lehetnek mégis emberek Afrikában. Voltak akik maradtak?
2010. jan. 22. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért régebben volt az.

Amúgy egyrészt maradtak is ott (nem mindenki vándorolt át), másrészt volt visszavándorlás is később.


L

2010. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

18:51


Négyes voltam töriből de ezt amit feltettem kérdést valahogy nem tudtam. Köszi!


Visszavándorlás? Az mikor volt kb.

2010. jan. 22. 18:56
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nemtudtak egyértelműen vándorolni.... nemvolt se térkép, se iránytű, hogyha a törzsek csak néhány kilométerre voltak egymástól, még akkor se tudták volna "megbeszélni", hogy mindenki vándoroljon.
2010. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Gondolj a mai népvándorlásokra! Mexikóból szó szerint milliók költöztek át az USÁba, hogy illegális bevándorlóként munkát vállaljanak, de azért attól otthon is maradtak páran.
2010. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó, de az egy kicsit más ha 300 ember elmegy,marad tíz. Mintha 100 millióból (mexikó)elmegy kb. 3 millió!
2010. jan. 22. 21:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat! Még lehet folytatni
2010. jan. 22. 21:20
 7/13 anonim ***** válasza:

Már leírták mások is.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy na, akkor most felkerekedünk és mindenki elindul Ázsia felé!

Fogalmuk sem volt arról hogy merre mennek. Az élelemhiány és a relatív túlnépesedés hajtotta őket. Generációnként mindig tovább költöztek pár kilométert. Letelepedtek, aztán a következő generációt már nem volt képes ellátni a terület, ezért azok egy része (messze nem az egész) tovább ment és néhány kilométerrel arrébb letelepedett.

Aztán kialakultak a nagy genetikai őshazák. A Termékeny félhold a Közel-Keleten, Kelet-Afrika, a Távol-Kelet, meg még talán néhány kisebb. Itt kialakultak a mai nagyrasszok. A Termékeny félholdon az europidok, Kelet-Afrikában a negridek, a Távol-Keleten a mongolidok. És aztán megindult a szétáramlás ezekből a bázisterületekből minden irányba. Még a korábbi vándorlásokat tekintve visszafelé is. Vissza Afrikába. Ezért vannak ma is europidok Észak-Afrikában és ezért különböző tónusú a negridek bőrszíne.

Ez folyamatosan zajlott és zajlik.

Azt nem tudom megmondani, hogy mikor kezdődött. Talán épp 35-40 ezer éve. A nagy afrikai kivándorlás szerintem jóval előbb volt.


L

2010. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2010. jan. 23. 13:33
 9/13 anonim ***** válasza:

A létszám nem stimmel: kb. 2000 volt az a "néhány száz".

Ez is azt okozta, hogy majdnem kipusztult az egész emberiség (a genetikai sokszínűség eltűnése miatt: mivel így egy betegség egyszerre vihette volna el mind a kétezret).


Emiatt is butaság Ádám és Éva legendája.

2010. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor én is felteszek egy kérdést ide, lehet, hogy butaság, de kíváncsi vagyok.

Szóval: honnan lehet ezt tudni? Miből állapították meg a történészek, hogy akkor 2000-en lehettünk? Milyen lelet bizonyíthatja ezt?

2010. jan. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!