Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az alternativ pszichológia...

Garai László kérdése:

Mi az alternativ pszichológia és miben különbözik a mainstream-től?

Figyelt kérdés
A magyarországi akadémiai kutatásban csak a mainstream számít tudománynak

#természettudomány #agy #kultúrtörténet #részecske és hullám #Kurt Lewin #Vygotsky #kaosz-elmélet
2014. dec. 7. 15:03
 1/1 Vree ***** válasza:

Soha az életben nem hallottam róla.


Az alternatív gyógymódokból kiindulva: az attól "alternatív", hogy nem az elfogadott tudományos módszereket követi, hanem valami mást. Ez gyakorlatilag ezeket jelentheti: hagyomány, vallás/babona, és/vagy szándékos (üzleti célú) csalás.


Gondolom az alternatív psz is ilyesmi lenne, bár ilyenről nem nagyon hallottam azon túl, hogy mondjuk a szcientológusok rádsóznak ilyesmit is.

Hagyománya az nincsen (ellentétben mondjuk, a kínai gyógyászattal), vallási alapon pedig vehetjük mindet akár pszichológiai terápiának is, de ez a konkrét kutatástól távol áll. (Teszem azt, ha te mondjuk a testetlen lélek igényei alapján próbálod meghatározni az emberi gondolkodást, az felteszem alt szi de én ilyenről még nem hallottam).


Megjegyzendő, attól hogy valamilyen kutatás/elmélet nem a tudományos főáramlatba (mainstream) tartozik, még nem feltétlenül tudománytalan és "alternatív".

2014. dec. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!