Titeket nem frusztrál a gondolat, hogy bármit találtok ki, valószínűleg már régen kitalálta már előttetek más?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban olyan voltam, hogy mindent, amit szerettem, ki akartam sajátítani. Azt akartam, hogy csak nekem legyen olyan, legyen az egy tárgy, egy ötlet, vagy bármi más. Mindig mindent egyedül akartam kitalálni, megvalósítani. Ma is úgy érzem, hogy bármennyire szeretek egy tárgyat, nem tudom annyira szeretni, mintha én találtam volna fel. Valahogy levon számomra az értékéből, hogy más is ugyanúgy megveheti. Mindig is arra vágytam, hogy én magam alkossam meg a használati tárgyaimat a saját elképzeléseim szerint.


Ma pl. kitaláltam, hogy milyen praktikus lenne egy olyan pénztárca, ami csak a tulajdonosa ujjlenyomatára nyílik ki. Kevlár/szénszálas anyagból készült tokot képzeltem el, rajta egy azonosító paddal, amire az ujjunkat helyezzük, benne egy GPS-sel, hogy követhető legyen, és valamiféle olyan rendszerrel, ami tönkreteszi a benne levő pénzt, ha erőszakkal próbálják felnyitni, pl. festékpatronokkal. Azt is elképzeltem, hogy hogy nézzen ki, milyen színű legyen.



Amikor utánanéztem a neten, rá kellett döbbennem, hogy nemcsak, hogy már létezik ilyen, hanem HAJSZÁLPONTOSAN ÚGY NÉZ KI, AHOGY ELKÉPZELTEM! És ez olyan nyomasztó. Más is élt már át ilyet?


2014. dec. 20. 23:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én arra jöttem rá valamikor magamtól, hogy a tökéletes számoknak 2^(p - 1)*(2^p-1) alakúnak kell lennie, ahol 2^p - 1 prím. Aztán persze kicsit pontosabban visszaköszönt könyvekből is.


Majdnem igazam volt, de ez sajnos csak a páros tökéletes számokra igaz biztosan…

2014. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sajnos ehhez nem nagyon tudok mit hozzátenni. Mindig csodáltam azokat, akik ilyeneken gondolkoznak, egyszerűen sosem érdekelt ennyire a matematika. Mindig elgondolkodok rajta, hogy milyen jó lenne a képleteket ugyanolyan folyékonyan olvasni, mint egy könyvet. Ha a wikin utánanézel egy tök egyszerű matematikai meghatározásnak, mindjárt olyan jeleket fogsz látni, amit nem matek szakosként meg se értesz.


Én pl. szavak eredetén szoktam gondolkozni. Pl. érdekesnek tartom, hogy a magyar "néhány" szóban, mely tájnyelvi alakja a "nehány", ugyanúgy benne van a "ne", mint tagadó szó, mint az orosz "несколько" (nyeszkolká) szóban. És mindkettő ugyanazt jelenti.

2014. dec. 20. 23:23
 3/21 anonim ***** válasza:
Előfordult már, és elég lehangoló volt. Például egyszer egy gondolatmenet végén arra jutottam, hogy a mélytengeri kutató robotoknak minek ellenállni a nyomásnak, nyugodtan behatolhat a nyomás, ha az mindenhova eljut, és nincs nyomáskülönbség a gépen belül. Mondjuk olajjal kitölthető minden hézag, és csak egy laza zsák kell, hogy az olaj ne folyjon szét. Erre egy műsorban hajszál pontosan elmondták ugyanezt, hogy így építik a modern kutató robotokat. Na mondom, ilyen nincs! :)
2014. dec. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Velem is történt ilyen nem is egyszer. Kb 2 hónapja tökéletesítek egy sci-fi pajzsot,ami megvalósítható és nem megláttam a tévében. És az a rossz,hogy dolgozol és csak dolgozol rajta és már feltalálták.Ez olyan 1-2 éve történt.
2014. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Sci-fi pajzsot?
2014. dec. 21. 12:04
 6/21 Szirty ***** válasza:

Ez ilyen dolog, ezen nem kell csodálkozni!

Az az oka, hogy nem te vagy a legbölcsebb és legnagyobb tudású öreg a világon. A földön több milliárd ember él!


A tiedhez hasonló agymenések gyakoriak. Van aki ettől egyenesen feltalálónak érzi magát. Egy dolog hogy kitaláljuk ezeket a dolgokat, másik dolog hogy van-e értelme megvalósítani.

Ha van, akkor szokott jönni a legnagyobb probléma amikor megpróbáljuk megvalósítani :)


Az ilyen agymenéssekkel az szokott lenni a probléma, hogy nem számolnak a hátrányokkal és a következményekkel.

Pl. hogy az ujjlenyomat olvasó pénztárca felismeri-e az ujjlenyomatodat, ha előző nap véletlen le akartad venni a gázlángról a forró főzőlapot és megégetted...


Vagy mi van ha levágják az ujjad a rossz bácsik és odateszik a leolvasóhoz hogy a pénzedhez jussanak?


Vagy mi van ha kimerül az ujjlenyomat olvasó és lezáró elektronikus rendszer áramforrása? Akkor állsz a TESCO pénztárnál mint farok a lakodalomban, mert te sem tudod kinyitni?


És mit csinálna benne a GPS vevő? Rögzíti a pozíciót, rendben van. De mire mész azzal, ha a pénztárca tudja hol van, de te meg nem tudod hol a pénztárca? Vagy teszel bele GSM modult és és a mobilhálózaton keresztül küld neked adatokat az okostelóra?

2014. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Az ilyen agymenéssekkel az szokott lenni a probléma, hogy nem számolnak a hátrányokkal és a következményekkel.

Pl. hogy az ujjlenyomat olvasó pénztárca felismeri-e az ujjlenyomatodat, ha előző nap véletlen le akartad venni a gázlángról a forró főzőlapot és megégetted..."



Mint mondtam, a termék már létezik. Keress rá: biometric wallet.


És azok, akik megengedhetik maguknak, hogy ilyet vásároljanak, rendszerint nem gázlángos sütőt használnak...



"Vagy mi van ha levágják az ujjad a rossz bácsik és odateszik a leolvasóhoz hogy a pénzedhez jussanak? "



Kétlem, hogy valaha is annyira elterjed, hogy ez veszély legyen. De ez egyébként nem érv egy biztonsági rendszer ellen. Akkor ennyi erővel ugyanezt felhozhatnánk az ujjlenyomattal működő széfek, ajtók (igen, léteznek ilyenek) ellen is, sőt az íriszleolvasós biztonsági rendszerek esetében is, mondván, hogy mi van, ha nagyon rossz bácsik kivágják a szemed vagy lemásolják az íriszed. Hát az van, hogy akkor megszívtad. Rossz a kérdés.



"Vagy mi van ha kimerül az ujjlenyomat olvasó és lezáró elektronikus rendszer áramforrása?"



Nyilván úgy van megcsinálva, hogy ne merüljön ki egyhamar. Van hozzá USB-kábel, gondolom, arról töltik. Vagy lehetne az egyik oldala egy napelemes panel. Használd a fantáziád!



"És mit csinálna benne a GPS vevő? Rögzíti a pozíciót, rendben van. De mire mész azzal, ha a pénztárca tudja hol van, de te meg nem tudod hol a pénztárca? Vagy teszel bele GSM modult és és a mobilhálózaton keresztül küld neked adatokat az okostelóra?"



Így van, örülök, hogy használod az agyadat. Pontosan ez az elképzelésem. Vagy, ha nincs az illetőnek okostelefonja, akkor akár a cég központja is aktiválhatja a GPS-t, mint a kocsikba szerelt eszközök esetében. Azonkívül ez megint olyan, amit hiába gúnyolsz, igenis megvalósították, ami bizonyítja, hogy életképes elképzelés: a dunhill termékében van Bluetooth kapcsolat, és gondolom, be lehet állítani, hogy ha egy bizonyos távolságra kerül a telefontól, akkor sípoljon.

2014. dec. 21. 13:18
 8/21 anonim ***** válasza:

Visszatérve az alapkérdésre.

Lépj túl a csalódottságon, hogy megelőztek! Tekintsd igazolásnak, hogy helyes úton jártál!

2014. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Szirty ***** válasza:

"Mint mondtam, a termék már létezik. Keress rá: biometric wallet."


Az hogy másnak is eszébe jutott, nem igazolja a létjogosultságát.


Az ujjllenyomat olvasók nem biztonságosak. Az arcfelismerőnek, retina szkennernek mutatsz egy képet és beenged :) De kissé elkanyarodtál. Vagy "retinás" bukszában is gondolkodsz?


"Így van, örülök, hogy használod az agyadat."


Én viszony nem örülök, hogy te nem használod.


"Azonkívül ez megint olyan, amit hiába gúnyolsz, igenis megvalósították, ami bizonyítja, hogy életképes elképzelés".


A megvalósítása nem bizonyíték a létjogosultságára! Csak arra, bizonyíték, hogy meg lehet csinálni. Arra nem, hogy van értelme!


Nem gúnyolom, de biztos hogy nem életképes elképzelés. Egyszerűen csak élet idegen, és gyakorlattól elrugaszkodott, túlbonyolított megoldás egy olyan problémára ami nincs is. vagy legalábbis nem ez a megoldás rá. Amolyan divat f@zság.

De majd az idő igazolja.

2014. dec. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Szirty ***** válasza:

Próbálkozz további ötletekkel!


Valami olyasmivel ami a mindennapi élet bármilyen területén van annyira hasznos hogy figyelmet érdemel!

Az hogy ötleted van nem baj, az jó! De az első vagy akár a második valószínűleg nem lesz befutó.


Szerezz sok ismeretet és használd fel az ötleteidhez!

2014. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!