Hogyan tudnék jól tanulni?

Figyelt kérdés
Felvételi elött állok és nem valami fényesek a jegyeim. És nem tudom hogy melyik suliba fognak fel venni!

2015. jan. 6. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Egy jó általános iskolát ajánlanék, ahol megtanítanak magyarul is.

Amúgy volt itt már a kérdés - évekkel ezelőtt - és kiváló válaszok születtek. Keress vissza.

2015. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak egy módszer van. Kitartással és odafigyelve. A jegyeid azért rosszak, mert még azt sem próbálod megbecsülni, mikor felelsz, hogy legalább akkor készülnél. A tudást csak rendszeres munkával lehet megszerezni. Ha kihagysz, a következőket nem fogod érteni, ezért unalmasnak tartod, nem figyelsz ismét. Ez egy idő után szokássá válik, a szokásokat csak nagy erőfeszítéssel lehet megváltoztatni. És ami kimaradt, pótolni kell.

Röviden tehát: elölről kezded. Igyekezve.

2015. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:

Az iskola szenvedés, ifjú padavan :)


Jársz valami felvételi előkészítőre?

2015. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Spilerke válasza:
Olvas, érdeklődj és tanulj sokat az általában segíteni szokott ;)
2015. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az iskola szenvedés"

Csak a butáknak és a hülyéknek... ill. még azoknak is, akik szándékosan nem használják az eszüket, de ők emiatt bele is tartoznak valamelyik előző kategóriába.

2015. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:

^nézz a szemembe és úgy mond, hogy nincsenek 30 évesen is rémálmaid vizsgaidőszakról, ha mered :D


Jó nagy hülyeséget írtál, nem illik a gyerek szenvedéseit lenézni. Az iskola mindenkinek megterhelő: vagy a hülye osztálytársak, vagy a hülye tanárok, vagy a rossz tankönyv miatt (ne mondd nekem, hogy nem találkoztál mindegyikkel! :D). Vagy csak azért, mert tanulni, olyan anyagot, amit mások állítanak össze neked, nem is mindig jól, határidőre, szellemileg és érzelmileg megterhelő.


Nem kell megjátszani itt magad.

2015. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy az iskolában nincsen szenvedés. Nekem is volt elég...

de maga az iskola nem szenvedés, hanem egy lehetőség arra, hogy értelmes és képzett legyél. Tudod, ha van lehetőséged, akkor tudsz dönteni, választani közülük.


Amúgy szerintem az iskola nagy része élvezhető (csak esetleg meg kell keresni ezt a részét).

2015. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
jól tanulni ? kikapcsolni a tévét a laptopot a telefont , ha kell hangosan olvasni úgymond "magyarázni" magadnak a tananyagot , másképp nem megy. Ha telefonozol közben meg vissza-vissza írogatsz facebookon és hasonlók akkor nem fogod fel. nekem ez beválik és rengeteg időt spórolok:))
2015. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2015. jan. 10. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!