Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valós vagy kitalált a holokauszt?

Valós vagy kitalált a holokauszt?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy történelmi tény, de most egyre több olyant olvastam miszerint az oroszok készítette propaganda. Mi egyáltalán a bizonyíték arra, hogy valós volt, illetve mi arra, ha kitalált?
2015. jan. 28. 18:32
1 2 3
 1/27 spectator ***** válasza:
90%
Vitán felül történelmi tény. Én már akkor is éltem és beszéltem "frissen" vissza-érkezettekkel. Ők nem tudhattak ilyet kapásból kitalálni. Másrészt jártam Auschwitzban is. Azt sem lehet csak úgy "megrendezni". Az viszont szintén tény, hogy az oroszok 45 után még évekig használták politikai foglyaiknak.
2015. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Vree ***** válasza:
65%

Inkább arról lehetne beszélni, hogy a holokauszttagadás nyílt kétszínűség-e, aminek valódi/alig titkolt alapja a zsidógyűlölet, vagy valóban zakkant/eltévelyedett-e a megszállottjainka legalább egy kis százaléka.


Szerintem az előző.

2015. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%

Az igazság valahol a kettő között lehet.

Nem hiszem, hogy olyan volt mint a legdurvább álláspont (a szovjet felvételek sem támasztják alá az amerikai álláspontot) de azt viszont hiszem, hogy megtörtént.

Szerintem munkatáborok voltak(amit alátámaszt az egybeesésük a szénmezőkkel).

2015. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
A holokauszt egy történelmi tény, mondom ezt jobboldali radikálisként, és minden egyes alkalommal, amikor egyesek akik jobbikosnak nevezik magukat és közben itt azt próbálják meg kihozni, hogy nem volt holokauszt úgy érzem magamat, mintha a tökömben egy tőrt forgatnának.
2015. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
37%

Holokauszt volt, sok valós élménybeszámoló van, de rengeteg kitaláció övezi, lassan inkább legenda.

De már 70 éve történt, szóval érdemes lenne inkább a jelenben élni.

A modern gyógyszer- és élelmiszeripar nagyméretű emberkísérletei messze túlszárnyalnak akármilyen koncentrációs táboros szörnyűségen. A már nyilvánosság előtt is egyértelmű mérgek hosszútávú hatását pedig fejletlenebb országok lakosságán tesztelik, megy oda az összes veszélyes hulladék, és vegyszer.

2015. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

"De már 70 éve történt, szóval érdemes lenne inkább a jelenben élni."

Csak tudod, ha nem emlékszünk rá, akkor a történelem biztosan meg fogja ismételni önmagát.

2015. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz hogy sok az élménybeszámoló, apám még ismert olyan embereket akiket kiszabadítottak és hazatértek. De ők sem tudtak beszámolni pld arról, hogy láttak embereket akiket gázkamrába vezettek, vagy bármilyen kegyetlenkedésről, kínzásokról, orvosi kísérletekről stb. Mert aki túlélte az úgye eleve nem lehetett a vesztőhelyeken mivel aki odakerült az élve már vissza nem tért és nem az élők előtt voltak kivégezve.


Én nem tartozom a holokausztot tagadók közé, szerintem is történelmi tény, csak a tagadók felsoroltak egy pár kérdést illetve elméletet ezzel kapcsolatban amik szerintem elgondolkodtatóak és mivel biztosan történelmi tény a holokauszt ezért nekünk ezekre könnyedén meggyőző választ kellene adnunk.

2015. jan. 28. 20:16
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Na először is az a probléma, hogy nem csak haláltáborok voltak, voltak sima munkatáborok is meg hadifogolytáborok, csak ezeket a közvélemény egybemossa. A holokauszt "lényegi" része, a népirtás a haláltáborokban volt, ebből pedig nem volt túl sok darabszámra.
2015. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
21%
Ne mondja már nekem senki, hogy a 25 milliós holokauszt zsidóáldozat szám valós.
2015. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A MÁV beperlése mellett nem fogunk ezekre objektív választ kapni. Főleg úgy nem, hogy az eredeti elkövetőket kivégezték a felszabadítókat meg éppen utáljuk. Mekkora már, hogy az egyetlen ország vezetőjét nem hívták meg a megemlékezésre, akinek a hadserege járt abban az időben a területen és felszabadította.
2015. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!